Плануєте пірнати в ополонку? "Країна здоров'я" розповість, як зробити це правильно і не захворіти.
Загартовування організму
Як стверджує медична статистика, купання в холодній воді може піти на користь організму людини - частота і тяжкість захворювання простудними і супутніми їм хворобами у осіб, що займаються моржуванням, в 60 разів нижча, ніж у тих, хто ігнорує моржування. Рівень хронічних недуг у таких людей нижчий в 30 разів.
Звичайно, моржуванням можна почати займатися і без підготовки, однак, перед тим як піддавати організм такого виду загартовуванням, лікарі все ж радять пройти повне медичне обстеження.
Лікарі назвали кілька простих правил, які допоможуть зберегти здоров'я під час купання в ополонці:
- Категорично заборонено пірнати в ополонку в стані алкогольного сп'яніння; - Уникати моржування в період застуди або загострення хвороби; - Категорично заборонено пірнати в ополонку головою вперед; - Перед зануренням обов'язково розігрітися розтиранням або бігом; - Після занурення обов'язково швидко розтерти себе насухо і надіти теплий одяг; - Новачкам слід обмежити термін купання в ополонці чвертю хвилини.
Медики підкреслюють, що починати моржування краще не раптово, раз на рік на Водохреща. Слід поступово готувати організм в теплу пору року. Сам процес адаптації до низьких температур полягає в щоденних купаннях у відкритих водоймах з поступовим збільшенням часу перебування у воді. Як альтернативний варіант, фахівці радять щоденний прохолодний душ з планомірним зниженням температури води.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі