Звіт ВООЗ показав, що індустрія виробників тютюну продовжує генерувати мільярди доларів, незважаючи на той факт, що в багатьох країнах світу влада веде боротьбу з курцями. До сьогодні на нашій планеті кількість постійних споживачів тютюнових виробів перевищує 1 млрд осіб, що становить сьому частину всього населення. При цьому в Китаї з загальною кількістю населення в 1,3 млрд жителів число курців максимальне - воно складає 315 мільйонів осіб. Саме ця країна викурює понад третину всіх сигарет у світі.
А ось інша азіатська країна Індонезія володіє найбільшою пропорцією курців. Серед чоловіків старше 15 років палять 76%. Приблизно 80% всіх любителів сигарет в світі проживають в країнах з низьким і середнім доходом, а 226 мільйонів курців належать до категорії бідних. У квітні 2017 року журналі "The Lancet" опублікували дослідження, яке показало, що за останні 25 років кількість людей, які щодня викурюють сигарети значно зменшилась. Кожен четвертий чоловік і кожна 20-та жінка у 2015 році курили щодня. У 1990-му році таких було кожен третій чоловік і кожна 12-та жінка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фізична активність позбавить від курінняНа жаль, ці досягнення в боротьбі з курінням в деяких державах повністю нівелюються за рахунок зростання споживання сигарет в багатьох країнах, де регулювання цієї галузі є слабким. Найчастіше мова йде про бідні країни, особливо в Центральній Африці. Зате в Австралії, Бразилії та Великобританії, де були прийняті жорсткі заходи по боротьбі з курінням, кількість курців помітно зменшилася.