Фахівці запевняють, що в цьому допоможе вдихання приємних ароматів. І цей спосіб вони вже успішно випробували на 232 добровольцях 18-55 років.
Всі учасники дослідження не робили ніяких спроб кинути курити. Експерти попросили їх не курити найближчі вісім годин до початку експерименту. Але з собою їм дозволили взяти сигарети і запальнички.
У лабораторії людям давали вдихати ароматні запахи: яблука, шоколад, ваніль, м'ята та інші. Потім був один неприємний запах, а слідом за ним йшов тютюновий. Потім кожен доброволець повинен був запалити свою сигарету і тримати її в руках. Вчені просили людей оцінити бажання закурити за 100-бальною шкалою. Після цієї процедури закурити захотілося лише одиницям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куріння провокує біль у спині"Виходячи з отриманих даних, ми робимо висновок, що за допомогою приємних запахів у курцям слабшає тягу до сигарет. Тому не соромтеся, нюхайте що-небудь смачненьке, щоб позбутися від залежності", - пояснив психолог Алан Крейг.
Крім того інші вчені з США з'ясували, що нікотин в меншій мірі винен в тютюнової залежності. З'ясувалося, що у людини, яка палить в організмі утворюється метаболіт нікотину - котинін. Між іншим, цей шкідливий компонент залишається в тілі людини 15 годин. До відома, нікотин тримається лише дві години.
Американські вчені провели експеримент. Їм було цікаво, як котинін буде діяти на поведінку планарий (плоских хробаків). За короткий час з'єднання з цією речовиною викликало у піддослідних залежність. Тому вчені вирішили, що в звикання до паління нікотин винен в меншій мірі, ніж раніше було прийнято вважати.