Ознаки переїдання відчувають багато хто, але не надають їм значення. Воно проявляється вагою в області шлунка після прийому їжі, сонливістю, втратою працездатності. При частому переїданні сповільнюється травний процес, шлунок перерозтягується, що веде до зниження секреції шлункового соку , уповільнення шлункового і кишкового травлення.
Найчастіші причини переїдання:
1 . По-перше: людський шлунок нечутливий, до невеликих змін в кількості їжі (тим більше до її калорійності ) і здатний розтягуватися. В результаті - відчуття ситості приходить до нас тільки через 15-20 хвилин після того, як ми поїли.
2 . По-друге: люди втратили вибірковість по відношенню до їжі і, на відміну від тварин, керуються при виборі їжі такими критеріями як зовнішній вигляд, доступність, швидкість і легкість приготування, аромат ( часто обумовлений штучними ароматизаторами ) . Крім цього , свій вплив на підсвідомість надає телевізійна й інша реклама.
3 . По-третє: часто голод є проявом потреби у воді (спрага ) або в додаткових поживних речовинах: вітамінах, амінокислотах, мікроелементах і інших корисних речовинах, яких практично немає в їжі швидкого приготування.
4 . По-четверте, їжа часто виступає не тільки в ролі утамувач голоду , а й в іншій якості . Наприклад, діловий обід в ресторані увазі, що всі присутні будуть їсти, незалежно від того , голодні вони чи ні. Крім того, в місцях громадського харчування зазвичай подають великі тарілки, тому переїсти значно простіше. Точно так само деякі жінки «заїдають» стреси або поганий настрій, навіть не віддаючи собі в цьому звіту.
Нагадаємо, раніше редакція "Здоров'я" повідомляла про те,
як не поправитись після вихідних.