Тепер вчені зосередилися на болісних менструаціях у дівчат з інвалідністю. Доктор Бет Шварц, директор відділення педіатричної і юнацької гінекології в Університеті Томаса Джефферсона спільно з колегами провела ретроспективний огляд всіх ВМС, розміщених в одній з клінік США. Аналіз включав жінок у віці 22 років і молодше, у яких ніколи не було дитини, і які мали фізичну або розумову відсталість. В дослідження було включено 159 пацієнток з обмеженими можливостями, середній вік становив 16 років при розміщенні ВМС.
Результати показали, що 65% дівчат повідомляли про менші кровотечі через рік після розміщення ВМС, і тільки у 7% кровотеча погіршився. У 59% не було кровотеч при введенні ВМС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спіраль як метод контрацепції: плюси та мінусиДослідники також виявили, що 95% жінок в дослідженні зберегли ВМС через рік, і, за оцінками, 73% все ще користувалися спіралями протягом 5 років, що говорить про задоволеність способом.
"Ці показники набагато вищі, ніж в дослідженнях з дорослими жінками без інвалідності, і можна порівняти з іншими методами контрацепції", - зазначає доктор Шварц. Побічні ефекти, про які повідомляють, були рідкісні і виявлялися в 5% випадків або рідше.