Фахівці виявили, що жінки мають в 4,5 рази вищий ризик мертвонароджень і в 4 рази вищий ризик розвитку меланоми після встановлення силіконових імплантатів. Крім цього жінки також частіше страждали від хірургічних ускладнень і появи рубців навколо імплантату в порівнянні з жінками, які використовували імплантати, заповнені сольовим розчином.
Силіконові імплантати заповнені пластиковим гелем, в той час як сольові імплантати - це силіконові оболонки, заповнені стерильним сольовим розчином. Обидва види імплантатів схвалені медиками для відновлення грудей у жінок різного віку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можуть імпланти грудей провокувати рак?В ході випробувань експерти розглянули близько 100000 жінок. Приблизно 80000 з них мали силіконові імплантати, в той час як інші мали імплантати, заповнені сольовим розчином. Було встановлено, що жінки з силіконовими імплантатами мали вищий ризик виникнення кількох рідкісних несприятливих наслідків. Вони включали ревматоїдний артрит, синдром Шегрена (розлад імунної системи, що характеризується сухістю очей і сухістю в роті) і склеродермії (хронічне затвердіння шкіри і сполучних тканин). Всі ці захворювання виникали у жінок в 6-8 разів частіше, ніж серед населення в цілому.
Жінки з силіконовими імплантатами також в 4,5 рази частіше страждали від мертвонароджень, але не викиднів. Також у жінок з силіконовими імплантатами був в 4 рази вище ризик розвитку меланоми. Силіконові імплантати також були пов'язані з більш високим ризиком виникнення хірургічних ускладнень в порівнянні з використанням імплантатів з фізіологічними розчинами. Близько 5% жінок з силіконовими імплантатами мали рубці навколо імплантату, відомі як капсулярна контрактура, в порівнянні з 2,8% жінок з сольовими імплантатами.
Проте, автори дослідження відзначили, що, хоча певні ризики частіше зустрічаються у жінок з силіконовими імплантатами, абсолютні показники цих несприятливих наслідків залишаються низькими.