Діабет другого типу розвивається, коли підшлункова залоза виробляє недостатньо інсуліну
Який зв'язок недосипу і ризику розвитку цукрового діабету?
Доктор Сара Брюер вирішила з'ясувати, що підвищує ризик розвитку захворювання, і чи є спосіб його зупинити. Для цього вона досліджувала бета-клітини в підшлунковій залозі, які призначені для відстеження сплесків цукру в крові (тобто глюкози).
В результаті з'ясувалося, що недолік сну призводить до зниження чутливості до інсуліну. Як зазначила Брюер, всього одна ніч поганого сну може викликати інсулінорезистентність і у здорових людей.
Доктор додала, що один тиждень недосипу порушує рівень цукру в крові до такої міри, що здоровій людині можуть поставити діагноз переддіабету. Такий результат цілком ймовірно отримати за допомогою перорального тесту на толерантність до глюкози (OGTT) після ряду безсонних ночей.
У тих, хто вже страждає на діабет, симптоми захворювання збільшуються. У їх числі, як нагадала Брюер, підвищена спрага, часте сечовипускання, безпричинна втрата ваги, підвищений голод, повільно гояться рани, затуманений зір.
Також недосип підвищує рівні кортизолу та адреналіну (гормонів стресу) в крові. Через це підвищується рівень гормону під назвою грелін, який підсилює почуття голоду, сказала доктор. Вона пояснила, що нормалізація рівня цукру покращує сон і навпаки. Для здорового сну корисні і регулярні фізичні навантаження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою