За допомогою позіхання організм збільшує надходження кисню в кров, і, в більшості випадків, причини цього банальні. Але іноді це може говорити про порушення здоров'я
Часто позіхаєте? Можливо, у вас проблеми зі здоров'ям
Позіхання - природна реакція організму, більшість людей позіхають від семи до двадцяти трьох разів на добу. Однак, якщо ви помітили, що позіхаєте занадто часто, притому, що ви спите достатню кількість часу - можливо варто з'ясувати причини цього, адже іноді позіхання сигналізує про деякі захворювання.
Ожиріння
Надмірна вага може чинити тиск на грудну клітку, ускладнюючи дихання. В результаті організм компенсує нестачу кисню за допомогою позіхання.
Депресія
Депресія дуже часто пов'язана з частим позіханням. Підвищений рівень гормону стресу кортизолу викликає почастішання позіхання, крім того, на це здатні і деякі препарати, що підвищують рівень серотоніну і призводять до почуття втоми.
Тривожний розлад
Постійна тривога також підвищує рівень кортизолу, а значить підсилює позіхання. Крім того, тривожний розлад «з'їдає» частину вашої енергії, залишаючи втому натомість.
Хвороби серця
Деякі хвороби серцево-судинної системи призводять до зниженого кров'яного тиску і зменшення кількості ударів серця в хвилину. За одним позіханням не варто ставити собі діагноз, але придивитися до інших симптомів серцевих хвороб варто.
Інсульт
Люди, які пережили інсульт, часто схильні до позіхання. Медики вважають, це дозволяє організму відрегулювати температуру. Однак безпосередньо перед інсультом може також початися сильне позіхання, за допомогою яких організм намагається запобігти напад.
Порушення роботи печінки
Хвороби печінки призводять до порушення гормонального стану організму, що може спричинити за собою постійне відчуття втоми і підвищену сонливість.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен