Шлунково-кишкові прояви COVID-19 стали частіше зустрічатися в другу хвилю пандемії
Про це повідомила асистент кафедри гастроентерології Юлія Коковіна.
За її словами, пацієнти звертаються до гастроентеролога вже після того, як перенесли коронавірус. Наприклад, вони повідомляють, що нездужання тривало всього один день, а через деякий час здавали аналіз на антитіла до коронавірусу, і вони виявлялися.
Коковіна зазначила, що багато, у кого були виявлені антитіла IgG, думали, що перенесли COVID-19 безсимптомно, а нездужання списували на загострення хронічного гастриту.
Вона також перерахувала симптоми «шлункового коронавірусу». У тих, що заразилися COVID-19 виникають болі, як при виразковій хворобі, часто переймоподібні.
- Локалізуються в епігастральній ділянці - над пупком. Може виникати послаблення стільця - без слизу і крові, як правило. Причому він може відновитися на наступний день. Поки незрозуміло, чи можна вважати симптомом нудоту (без блювоти), тому що вона може бути обумовлена і підвищеним тиском, яке часто виникає при ковіді, - сказала медик.
У пацієнтів, які страждають на жовчнокам'яну хворобу, коронавірус може викликати загострення з больовими нападами.
- Інші симптоми: стало більше рефлюксів - кислотно-жовчних закидів в стравохід. Печія посилюється. Раніше людина могла її лікувати інгібіторами протонної помпи, то тепер треба підбирати інші препарати і дози. А саме характерне - здуття живота і газоутворення (метеоризм). Але слід зазначити, що швидше за все, причина не тільки в приєднанні інфекції до шлунково-кишкового тракту, а ще й в стресі, - додала вона.