Толерантність, або чутливість до алкоголю - це такий стан, при якому для досягнення сп'яніння людині потрібно щораз більше спиртного. Така якість виробляється при тривалому вживанні міцних напоїв. Однак в разі, якщо людина робила перерву, стійкість може помітно знизитися або зовсім втратитись
Пити і не п'яніти: 4 причини зміни стійкості організму до алкоголю
Функціональна
Алкоголь впливає на швидкість реакції, швидкість обробки мозком сигналів. У великих дозах спиртне може привести до порушення координації, помутніння в очах і нездатність ясно виражатися.
Щоб виробити механізми, що перешкоджають появі цих симптомів інтоксикації, людині потрібно регулярно вживати алковмісні напої. Однак припинивши їх пити чи скоротивши обсяги споживання, механізм стійкості до спиртного слабшає. Через це, стан сп'яніння може наздогнати раніше, ніж це було до перерви.
Залежна від середовища
Несприйнятливість іноді виробляється на основі середовища, в якій відбувається вживання. Наприклад, тільки вдома або тільки в барі. Дослідники вважають, що така толерантність є підвидом функціональної, так як знайомі "сигнали" постійно поєднуються з впливом спиртного. В результаті в звичному місці сп'яніння настає пізніше, ніж в новому середовищі.
Привчена
Розвиток стійкості до алкоголю може залежати від того, що ми робимо під його впливом. Згідно з дослідженнями на щурах, навчені переміщатися по лабіринту тварини робили це краще в п'яному стані, на відміну від тих, хто не вживав спиртного під час тренувань.
У людей такий тип толерантності може вироблятися при виконанні звичних ігор. Якщо людина регулярно п'є під час гри в дартс, йому буде легше потрапити в мішень, ніж того, хто звик грати на тверезу голову.
Метаболічна
Перші три типи терпимості до спиртного залежать від реакцій мозку на його вплив. Цей же тип відноситься до здатності організму швидко виводити алкоголь. Чим частіше людина вживає алкоголь, тим ефективніше печінка його виводить з кровотоку. Таким чином, відчуття сп'яніння швидко проходить.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою