Коли знання - сила
Навіть якщо ви ще не хворіли коронавірусом, не виключено, що в майбутньому ви можете потрапити в число перехворілих. Причому не один раз. Такі висновки дозволяють зробити результати досліджень, які провели американські вчені.
Вони ретельно вивчили електронні медичні картки жителів США і виявили фактори, які можуть спровокувати повторне зараження COVID-19.
Під пильною увагою вчених виявилися пацієнти, у яких двічі був діагностований коронавірус і позитивні результати ПЛР-тесту на SARS-CoV-2 з інтервалом більше 60 днів з двома послідовними негативними тестами.
Небезпечні симптоми
Вчені з'ясували, що середній вік людей, двічі перехворілих небезпечною інфекцією, склав 64,5 роки. Причому більшість з них не особливо дбали про збереження свого здоров'я і багато курили (83 відсотки). Стільки ж людей мають серйозні імунні порушення. У шести з десяти чоловік були проблеми із зайвою вагою і навіть діагностоване ожиріння. А найсумніше, що майже у всіх (96 відсотків) було виявлено два і більше супутніх захворювання.
Хворі коронавірусом вдруге американці мали «класичні» симптоми або клінічні прояви цієї хвороби: задишка, гостра дихальна недостатність, лихоманка, гостра ниркова недостатність, гостра емболія і тромбоз.
Примітно, що в ході досліджень вчені з'ясували, що навіть повторне зараження не гарантує, що хвороба буде проходити легше. Приблизно 70 відсотків пацієнтів довелося госпіталізувати як в перший раз, так і в другій.
Хто в групі ризику?
Проаналізувавши отримані дані, дослідники прийшли до висновку, що найбільше шансів повторно захворіти у людей, що мають такі проблеми зі здоров'ям. Це:
- хворі на цукровий діабет,
- на власному досвіді знають, що таке гіпертонія,
- мають хронічні захворювання нирок,
- часто хворіють на ГРВІ та ГРІ,
- мають серцево-судинні захворювання,
- страждають цирозом печінки , в тому числі і через надмірне вживання алкоголю,
- мають онкологічні захворювання,
- перенесли трансплантацію будь-яких органів.