При укусі кліща діяти треба швидко, тим більше коли мова про дітей
Як захистити свою дитину від укусів кліщів, які можуть заразити її небезпечними інфекціями
Дрібний, але небезпечний
Влітку саме час гуляти на природі з дітьми. Але в цей час року активізуються і кліщі. Що ж робити, якщо вашу дитину вкусив цей кровосос?
Для початку: не всі кліщі заразні. Але ризик того, що вам попадеться переносник небезпечних для життя інфекцій, високий. Передані кліщами патогени можуть викликати менінгоенцефаліт, хворобу Лайма. Ознаки захворювань - висока температура, симптоми грипу і важка депресія.
Мама, це кліщ?!
Щоб захистити свою дитину від укусів кліщів, після прогулянки на галявині або в парку, насамперед огляньте її тіло. Особливу увагу зверніть на ямочки під колінами, на шкіру в волоссі або між пальцями ніг, де можуть вони причаїтися.
Помітивши кліща, не панікуйте і не лякайте дитину. Спокійно, пінцетом витягніть кровососів. При цьому не треба викручувати кліща! Продезінфікуйте уражену ділянку йодом або спиртом і огляньте місце укусу через лупу, переконайтеся, що кліщ витягнутий. Якщо немає, то вам обов'язково варто звернутися до лікаря!
Стеж за дитиною
До речі, витягнутого кліща бажано досліджувати на наявність патогенів та запам'ятати місце укусу. Деякі симптоми можуть з'явитися через кілька тижнів і як і раніше бути пов'язані з укусом кліща.
Про захворювання, які можуть виникнути, необхідно повідомляти медикам. Якщо ви повністю видалили кліща і не помітили у дитини ніяких симптомів протягом наступних декількох днів і тижнів, цього робити не треба. Але якщо місце укусу опухло, почервоніло або свербить, то відразу біжимо куди? Правильно, до лікаря!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?