Від стану мікробіома кишечника залежить самопочуття і здоров'я людини
П'ять фактів про кишечник і його вплив на здоров'я, про які ви не знали
У вашій травній системі живуть трильйони бактерій і мікроорганізмів. Вчені підтверджують, що весь цей мікробіом взаємодіє з клітинами організму і впливає на роботу імунної, нервової та метаболічної системи.
5 фактів, які допоможуть вам краще зрозуміти свій кишечник:
1. Діє, як другий мозок. Кишкова система містить більше 100 млн. нервових закінчень, які з'єднані з мозком. Багато досліджень підтверджують зв'язок між змінами в мікробіомі кишечника з депресією і підвищеною тривожністю.
2. Зберігає красу шкіри. Порушення в роботі кишечника викликають запалення, яке в тому числі призводить до висипань на шкірі. Дерматологи підтвердили, що у половини пацієнтів з проблемною шкірою, порушений баланс мікробіома.
3. Зміцнює імунітет. Біологічні дослідження показують, що імунна система залежить від кишечника. Той самий мікробіом допомагає контролювати роботу імунних клітин, які реагують, якщо мікробіом нездоровий.
4. Допомагає стежити за вагою. Бактерії, що живуть в кишечнику, допомагають розщеплювати жир, витягувати калорії з їжі і впливають на вироблення гормонів, що регулюють апетит. Якщо немає балансу між хорошими і поганими бактеріями, відбувається збій в роботі травної системи.
5. Захищає суглоби. Дослідження показали, що надмірне зростання певних типів бактерій в кишечнику може викликати запальну реакцію, що вражає суглоби. Здоровий мікробіом може підвищити ефективність ліків від артриту, а бактерії в тому ж йогурті сприяють здоров'ю суглобів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі