Виростивши вдома алое, ви не тільки заповните простір красивим сукулентом, а й зможете випробувати на собі лікувальні властивості цієї рослини
Як виростити алое в домашніх умовах: особливості догляду за рослиною
Одна з найпопулярніших в народній в медицині рослин - алое. Багато видів сукулента дійсно мають лікарські властивості, це і пояснює його перевага серед інших рослин. Незважаючи на те, що в природі існує близько 300 видів рослини, в домашніх умовах можна виростити тільки кілька видів алое - столітник, алое вера, остисте алое і строкате. Квітка вимагає належної турботи. Перш ніж пересадити рослину в горщик, необхідно розібратися, як в домашніх умовах доглядати за алое.
Готуємо умови для сприятливого росту
Найкраще алое приживеться на підвіконні з південної або східної сторони. Це принципово, оскільки сукулент при хорошому освітленні буде відчувати себе найбільш комфортно. Однак краще стежити за тим, щоб на рослину не потрапляли прямі сонячні промені, інакше алое може отримати опік листя.
Вибравши правильне місце, необхідно розібратися в тому, якого обсягу горщик забезпечить кращі умови для росту алое. Розрахувати діаметр досить просто: довжина листа і діаметр горщика рівні співвідношенню 2:1, при цьому глибина горщика повинна бути невеликою.
Грунт для пересадки рослини краще придбати спеціальний - для сукулентів. Зверніть увагу на склад грунту, в ньому не повинно бути торфу.
Пересаджуємо алое
В обраний горщик насипте трохи земляної подушки.
Акуратно помістіть алое в ємність і додайте землі з боків.
Поставте приблизно на сім днів рослину в тінь.
Починайте поливати рослину через п'ять днів після пересадки.
Після перенесіть алое на підвіконня або в інше освітлене місце.
Особливості догляду
Алое слід поливати нечасто, інакше коріння рослини почне гнити. Однак влітку рослину потрібно поливати рясно.
Поливайте сукулент виключно теплою водою.
Пам'ятайте, що взимку алое не потребує частого поливу. У цю пору року слід перенести рослину в прохолодне приміщення з температурою 14 градусів.
Залишайте алое тільки в освітленому місці.
«Підгодовуйте» рослину з весни до осені, не більше одного разу на місяць.
Не забувайте провітрювати приміщення.
Восени зістригайте засохлі і хворі листя.
Уважно стежте за тим, щоб на рослині не завелися шкідники - павутинний кліщ і щитівка. Якщо раптом алое наздогнала така біда, необхідно обприскати рослину розчином з господарського мила або слабким розчином оцту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як зробити свято для дітей, які не вірять в диво?
10 геніальних цитат про здоров'я і виховання дітей