Експерти вважають, що вірус може серйозно погіршити стан здоров'я навіть після одужання
Думка вчених
Вчені з'ясували, що COVID-19 здатний впливати на людей по-різному: для деяких захворювання закінчується летальним результатом, а інші переносять його в легкій формі. Також дослідження показали, що жінки менш схильні до важкої форми COVID-19 і смертність від цієї хвороби серед них набагато нижча. Але в той же час їх організм може сильно постраждати від наслідків тривалого ковіду, причому симптоми можуть бути різні і тривати достатній період часу. Після вірусу можуть проявитися: задишка, біль у грудях, в тілі, постійний кашель, втома, біль у м'язах, зміни менструального циклу, безсоння, втрата енергії, мозковий туман, психічні розлади.
Тому вчені впевнені: хвороба завдає більше важку втрату саме жіночому здоров'ю.
Є причина
Як вважають дослідники, більшість хворобливих станів, які довго супроводжують пацієнток після одужання, пов'язані з надмірною активацією імунних клітин в їхньому організмі. Такі клітини мають здатність швидко розпізнати навіть фрагменти патогена і викликають досить інтенсивну імунну відповідь, виділяють цитокіни, що сприяють запаленню. Періодична стимуляція і імунна активність, на думку вчених, і роблять ключовим фактором, що викликає хронічний біль, втому і інші неблагополучні стани, після тривалого лікування від ковідної хвороби і поствірусного нездужання. Експерти так само виявили, що рівень ІЛ-6 у жінок вище чоловічого.
Чим грізний ковід
Як не дивно це прозвучить, але в групі ризику - жінки до 50 років.Саме в цьому віці в жіночому організмі відбуваються різні гормональні зміни, пов'язані з віком. Зовсім недавно американські вчені провели огляд, на основі семи світових досліджень, в яких брало участь в цілому 3378 пацієнтів, що не госпіталізувалися з COVID-19.
Виявилося, що наслідки ковіду підсилюють симптоми негативних станів, які виникають у жінок. Більш того, після перенесеного вірусу у них можуть відбуватися гормональні зміни.