Пневмонія найчастіше призводить до кашлю та задухи. Для людей похилого віку пневмонія може бути дуже серйозною хворобою.
Пневмонія у похилому віці
У дослідженні додатково проаналізували шлунково-кишкові ускладнення та можливі ранні симптоми.
Розвиток шлунково-кишкових ускладнень несприятливо пов'язаний із прогнозом у важкохворих. Однак мало що відомо про їхній вплив на результат лікування некритичних хворих. У цьому дослідженні науковці прагнули вивчити частоту ускладнень шлунково-кишкового тракту та їхній вплив на прогноз госпіталізованих пацієнтів із пневмонією.
Дослідження виявило шлунково-кишкові ускладнення у пацієнтів, включаючи здуття кишечника, діарею, шлунково-кишкову кровотечу та кишкову непрохідність.
Автори дійшли висновку, що ускладнення шлунково-кишкового тракту, зазвичай, не спостерігаються в умовах невідкладної допомоги; однак вони, як і раніше, негативно впливають на прогноз пацієнтів з пневмонією, включаючи вищу смертність і збільшення тривалості перебування в лікарні.
Типові симптоми пневмонії у людей похилого віку можуть відрізнятися від симптомів в інших вікових групах.
Згідно з NHS, життєво важливо знати симптоми, щоб вилікувати стан до тяжкої хвороби. Оскільки симптоми у людей похилого віку часто непомітні і можуть відрізнятися від звичайних симптомів пневмонії, хвороба буває важче розпізнати в цій популяції.
Класичні симптоми пневмонії включають: 1. Біль у грудях при диханні або кашлі. 2. Кашель, у якому може виділятися мокрота. 3. Втома. 4. Гарячка, пітливість та озноб. 5. Температура тіла нижче норми (у дорослих після 65 років та людей зі слабкою імунною системою). 6. Важке дихання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу