Рівні гормонів в утробі матері до народження потенційно пов'язані з ризиком розвитку мігрені у дорослому віці.
Гормони в материнській утробі та мігрень
Такого висновку дійшло нове дослідження найбільшої у світі бази даних близнюків. Воно вперше показало, що генетичні фактори, пов'язані з ризиком мігрені, можуть бути різними для чоловіків та жінок. Вчені сподіваються, що ці результати дозволять ефективніше та цілеспрямованіше лікувати мігрень. Своїми висновками вони поділилися у журналі Frontiers in Pain Research.
"Ми першими показали, що пренатальні фактори можуть сприяти ризику мігрені, – розповідає Морган Фіцджеральд, провідний автор дослідження з медичної школи Сан-Дієго Каліфорнійського університету. - Ми також першими надали докази того, що генетичні фактори, пов'язані з ризиком мігрені, можуть бути різними у чоловіків та жінок".
Мігрень — виснажливе неврологічне захворювання, на яке страждає понад 12% населення світу.
Вчені вивчили дані 51,8 тис. людей зі Шведського реєстру близнюків. Вони визначили тих, хто відчував мігрень без аури. Вчені виявили, що допологове середовище може сприяти ризику мігрені, а генетичні фактори можуть відрізнятися залежно від статі пацієнта.
Вчені підкреслюють, що залишаються додаткові питання, наприклад, які фактори визначають наявність або відсутність аури при мігрені, а також у якому віці та на якому етапі життя вона починається.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою