Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


З легкою парою: як зробити так, щоб зимовий похід у лазню приніс задоволення та користь

14:00, 26 Січ 2022 · Категорія: Жіноче здоров'я, Чоловіче здоров'я · Переглядів 718 · 

Попаритися в холодну пору року, щоб підняти настрій та підтримати імунітет, люблять багато хто. Тим більше, сьогодні доступні різні види лазень і саун. У кожного свої особливості та користь

З легкою парою: як зробити так, щоб зимовий похід у лазню приніс задоволення та користь

З легкою парою: як зробити так, щоб зимовий похід у лазню приніс задоволення та користь



Російська лазня

Температура у цій парній тримається в межах від 90 до 125 градусів. Спека, що хвилями обгортає тіло, сприяє глибокому прогріванню і рясному потовиділенню. Ефект від відвідування парної посилиться, якщо додати масаж дубовим або березовим віником. Російська лазня корисна при вегетативному розладі серцево-судинної системи. Лікує хронічний ревматизм, радикуліт сприяє зниженню ваги. Крім того, відвідування лазні очищає пори, усуває омертвілі клітини, покращує процес метаболізму.

Фінська сауна

Ідеально підходить для людей, які погано переносять підвищену вологість російської лазні, тому що тут головне – суха пара. Температура тримається у межах від 100 до 160 градусів. Організм очищається за рахунок поступового прогрівання, яке можна доповнити ароматерапією цілющими травами. Сауна допомагає при профілактиці застудних та шкірних захворювань, розслаблює, знімає стрес, виводить токсини з організму, сприяє відновленню після фізичних навантажень.

Турецька лазня – хаммам

Головним атрибутом хаммама є круглий кам'яний стіл, на якому роблять мильний масаж. М'яке тепло (38–50 градусів) та стовідсоткова вологість прогрівають організм та розслаблюють м'язи. Хаммам корисно відвідувати як підготовку до пілінгу і обгортання. Крім того, ця парна покращує метаболізм, підвищує ефективність профілактики ГРВІ, знімає стрес.

Римська лазня

Підлога і лежаки тут кам'яні, немає жару, що обпалює, організм прогрівається рівномірно і поступово. Температура складає всього 45-60 градусів, а вологість - сто відсотків, тому відбувається рясна потовиділення. Відвідування цієї парної позитивно позначається на дихальній, серцево-судинній та ендокринній системах, знімає напругу у м'язах, швидко очищає пори, виводить шлаки та токсини.

Японська лазня – офуро

Прогрівання у цій лазні складається з двох частин. Спочатку воно відбувається у великій дерев'яній бочці, наповненій водою, за температури 45 градусів. А потім – у бочці з гарячою тирсою. Ефект від другого етапу такий самий, як якби ви сходили на масаж. Офуро знімає стрес, стимулює діяльність внутрішніх органів, допомагає боротися із захворюваннями опорно-рухового апарату.

Грецька лазня – лаконіум

У цій лазні створений м'який клімат, що щадить - вологість становить всього 30 відсотків, а температура не піднімається вище 40-60 градусів. Саме тому в лаконіум можуть приходити люди із серцево-судинними захворюваннями, тому що навантаження на серце та кровоносну систему тут майже немає. Теплий камінь, з якого виготовлені лави лазні, допомагає поступово прогрітися шкірі та внутрішнім органам. Лаконіум посилює обмін речовин, полегшує суглобові та м'язові болі, тому така лазня особливо популярна серед спортсменів.

Аромасауна

Температура у цій вологій сауні з ефірними оліями підвищується поступово, досягаючи на піку 55 градусів. На відміну від інших лазень її можна відвідувати через 1-2 дні завдяки м'якому впливу на організм. Сауна позитивно впливає на нервову систему, допомагає при депресіях, хронічній втомі, знімає напругу та агресію.

Інфрачервона сауна

Незважаючи на невисокі температури (37-47 градусів при вологості 40-60 відсотків), прогрівання тут інтенсивніше, ніж в інших типах лазень і саун. Теплові хвилі, що випромінюються інфрачервоними обігрівачами, проникають в організм на велику глибину, що призводить до рясного потовиділення. Сеанси в інфрачервоній сауні мають терапевтичний та косметологічний ефект, покращують метаболізм, підвищують імунітет. Добре розігрівають м'язовий корпус після фізичних навантажень.

Соляна сауна

Серцем цієї сауни є пічка, яка дозволяє нагрівати повітря до 65 градусів за відносної вологості до 35 відсотків. Для облаштування парної використовується гімалайська (рожева) сіль. Завдяки своїм унікальним властивостям вона благотворно впливає на всі органи та системи людського організму. Лікувальний ефект досягається за рахунок негативних іонів, якими насичується повітря у процесі нагрівання солі.

Тіло мити, а не горілку пити

Благотворний вплив сауни та лазні на організм підтверджують медики. Тим часом лікарі нагадують, що відвідувати парні потрібно суворо дозовано. А людям, у яких спостерігаються загострення хронічних недуг, є злоякісні пухлини, серйозні захворювання нервової системи, великі чи глибокі ушкодження шкіри, слід утриматися від цих спа-процедур.

Лікар М'ясников радить дотримуватися кількох простих правил, які допоможуть отримати задоволення від перебування в сауні чи лазні.

На його переконання, температура у парній не повинна перевищувати 100 градусів.

– Лазня не місце для рекордів. Тому що все, що спекотно, може погано скінчитися, особливо у тому випадку, якщо у вас якісь проблеми, – наголосив експерт.

Також він уточнив, що гіпертонікам можна ходити до лазні та сауни. Але при цьому слід слідкувати за своїм тиском. У цьому допоможе здоровий спосіб життя та своєчасний прийом лікарських препаратів. Крім того, у лазні важливо берегти голову від перегріву. У зв'язку з цим необхідно використовувати спеціальну шапочку.

«У лазню ходити – тіло мити, а не горілку пити», – говорили на Русі. Медики підтверджують, що наші предки мали рацію: ні до, ні під час банних процедур не варто вживати алкоголь, а також газовані напої та міцну каву – це погано позначиться на роботі серця. Тож як би не тягнуло у новорічні свята поєднати литі ванни зі спа-процедурами – утримайтеся! А для того, щоб не мучитися в парній від спраги, можна випити чашку трав'яного чаю або води.

Крім того, медики наполягають на тому, що не можна бігти до лазні одразу після ситного святкового застілля. Це може спровокувати біль у шлунку та сильне запаморочення. Особливо не рекомендується вирушати в парильню, поласувати копченостями, м'ясом, бобовими і фастфудом.

Після тренування – у СПА

Любителям здорового способу життя також корисні походи до парної. Сочинський інструктор Каміла Мусіна радить включати лазню чи сауну у фітнес-графік.

– До користі таких процедур можна віднести: зняття стресу, зменшення набряків, глибоке очищення шкіри завдяки розкриттю пор. Після тренувань сауна чи лазня допомагає зняти м'язову напругу, – зауважила Каміла Мусіна.

Також сауна може допомогти, якщо у людини виникає ефект перетренованості та спостерігається відкат поліпшення фізичних показників після фітнесу. І тут організм відчуває стрес. А сауна, яка допомагає вироблятися ендорфінам та розслаблятися, нівелює надмірну напругу.

Водночас експерт нагадала, що тренування змушують активно працювати серцево-судинну систему. Тому, щоб уникнути проблем зі здоров'ям, не можна вирушати в сауну чи лазню одразу після фітнес-інтенсивних навантажень. Краще зробити це через 1,5-2 години, коли відновиться тиск та серцебиття. А ще корисніше відвести для відвідування парний окремий день, який не буде зайнятий тренажерним залом або груповим фітнес-заняттям.

Обережно, хлор!

Сауна чи лазня – це насамперед гігієна. І вона стосується не лише очищення організму. У самій парній повинні суворо дотримуватися епідеміологічних заходів безпеки. А якщо ні, то похід у таке місце може обернутися не користю, а шкодою для здоров'я.

За інформацією управління Росспоживнагляду Краснодарського краю, збираючись в сауну або в лазню, варто звернути увагу на кілька нюансів. Так, не рекомендується відвідувати парну, якщо вона розташована в житловому багатоквартирному будинку, тому що в даному випадку практично неможливо дотриматися всіх вимог, що пред'являються до водопостачання, каналізації, вентиляції та санітарно-епідеміологічного режиму цього виду спа-процедур.

У лазні не можна використовувати меблі, обтягнуті тканиною, тому що на них при впливі високих температур і вологості легко розмножуються хвороботворні бактерії та грибки.

При відвідуванні сауни з басейном необхідно звертати увагу на сильний та різкий запах, який свідчить про гіперхлорування води. У таких випадках купелями чи басейнами краще не користуватися, це допоможе уникнути алергії.

Крім того, сьогодні, під час пандемії COVID-19, у лазнях та саунах повинні дотримуватися антикоронаврусних запобіжних заходів.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

23:19
Як правильно доглядати суху шкіру
12:01
Готуємо самі маски для обличчя взимку
7:49
Як правильно і часто приймати душ: корисні рекомендації
23:11
Кілька способів, які допоможуть позбутися зморшок навколо очей
15:49
Симптоми дефіциту вітаміну B12: названі дві незвичайні ознаки на ногах
13:02
Негативний вплив кави на нирки виявили вчені
11:35
Дієтологи розповіли, які продукти підвищують жіноче лібідо
22:55
4 міфи про критичні дні, в які не потрібно вірити
12:14
Фактори, які можуть впливати на ризик розвитку раку грудей
10:26
Тепер можна виспатися: вчені виявили ген, який відповідає за добрий сон
14:42
Як допомогти пошкодженому волоссю: корисні поради
13:16
Яку косметику обрати для догляду за шкірою в мороз: поради експертів
8:42
Якість зору: як зрозуміти, що у вас короткозорість
22:15
Діє краще, ніж ліки: вчені назвали найкращий спосіб позбутися стресу
16:14
Як позбутися головного болю за допомогою масажу чотирьох точок
11:46
Названо перші симптоми раку, помітні на шкірі
22:30
Чи допоможе ботокс довше залишатися молодими?
12:30
Вчені заявили, що жінкам треба спати більше, ніж чоловікам
12:30
Продукти, які підходять жінкам старшим за 50 років
1:20
5 симптомів, котрі вказують на рак у жінок
15:30
Їжа, яка подарує вам красивий вигляд
9:30
Три звички, котрі призводять до утворення зморшок
19:30
Одяг та взуття, які приносять біль вашій спині
9:30
5 продуктів, котрі збережуть вашу молодість
13:30
5 звичок, котрі роблять вашу шкіру старішою
6:30
Необхідні обстеження для молочних залоз
15:30
4 заповіді здорового харчування для жінки
8:30
Причини, через які у жінки болить в районі тазу
1:20
Жіноча косметика, яка здатна викликати рак
7:30
Топ-5 продуктів для жіночої краси
10:30
Мінуси від використання губної помади
12:30
Погані новини більше б'ють по психіці жінок, ніж чоловіків
6:30
Коли через випадіння волосся варто йти до лікаря
7:30
5 найбільших помилок у догляді за волоссям
19:30
Що означає надмірна кровотеча під час місячних
12:30
Найкраща дієта для красивого волосся
6:30
7 переваг капусти для жіночого здоров'я
17:30
Чому в жінок депресія під час менопаузи
0:20
Переваги бурякового соку для жіночого здоров'я
17:30
Їжа для красивого волосся та нігтів
Здоров'я в соцмережах: