З роками більшість людей все частіше хочеться подрімати після обіду. Денний сон серед людей похилого віку є нормальною частиною старіння, проте вчені з'ясували, що він може бути провісником хвороби Альцгеймера та інших форм деменції
Мозок під загрозою: денна звичка може бути провісником деменції
Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Alzheimer's and Dementia: The Journal of the Alzheimer's Association, у міру прогресування когнітивних порушень та розвитку деменції частота та/або тривалість денного сну швидко збільшуються. При цьому дослідники виявили зворотний зв'язок: надмірний сон вдень може загрожувати здоров'ю мозку.
Фахівці протягом 14 років спостерігали за 1401 людиною похилого віку, середній вік яких становив 81 рік. Учасники безперервно протягом двох тижнів щороку носили смарт-годинник, який відстежував мобільність. Кожен тривалий період бездіяльності з 9.00 до 19.00 інтерпретувався як сон. Раз на рік учасники проходили серію тестів з метою оцінки функцій мозку. На початку дослідження у 75,7% людей не було когнітивних порушень, у 19,5% були легкі когнітивні порушення, а у 4,1% була хвороба Альцгеймера.
В результаті вчені з'ясували, що в учасників без зміни когнітивних функцій щоденний сон збільшувався в середньому на 11 хвилин на рік. Швидкість збільшення подвоїлася після діагностики легких когнітивних порушень до 24 хвилин і майже втричі до 68 хвилин після виявлення хвороби Альцгеймера.
Крім того, виявилося, що в учасників, які спали понад годину вдень, ризик розвитку деменції був на 40% вищим, ніж у тих, хто спав менше години. Цей зв'язок був виявлений незалежно від кількості та якості нічного сну.
Висновки також засновані на попередньому дослідженні , проведеному в Університеті Кароліни у 2019 році, яке показало, що в мозку людей із хворобою Альцгеймера менше нейронів, які сприяють неспанню.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен