Експерти з Медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго (США) виявили, що щоденне користування вейпом може порушити стан багатьох органів, у тому числі серця, легень, товстої кишки. Впливають електронні сигарети і на реакцію організму на інфекції
Як електронні сигарети впливають на мозок, серце, легені та товсту кишку
В рамках дослідження, результати якого опубліковані у виданні eLife, вчені вперше вивчили, як пристрої бренду JUUL та їх ароматизатори (смаки «м'ята» та «манго») впливають на внутрішні органи.
Під час експерименту фахівці тричі на день протягом трьох місяців впливали за допомогою ароматизованих аерозолів JUUL на молодих мишей. Далі експерти почали шукати у тварин ознаки запалення.
Виявилося, що найсильніший вплив електронні сигарети мали на головний мозок. У ньому було підвищено кілька запальних маркерів. Також змінилося функціонування деяких ділянок мозку: наприклад, прилеглого ядра, яке відповідає за мотивацію та обробку винагороди. Насправді це дуже тривожні результати, оскільки запалення у зазначеній області пов'язане з депресією, тривогою, прагненням уникати реальності.
Крім того, запальних генів стало більше і в товстій кишці, особливо через місяць після дії сигарет. Це може сприяти збільшенню ризику розвитку хвороб шлунка та кишечника.
А в серці, навпаки, рівень запальних маркерів знизився. Але через це серцева тканина може стати більш уразливою для різних інфекцій.
У легенях були помітні зміни експресії генів, і це ще вимагає подальшого вивчення.
Також реакція кожного органу на кожен із смаків вейпу була різною. Наприклад, серце мишей, які вдихали м'ятний аерозоль, було чутливіше до розвитку бактеріальної пневмонії, ніж серця тих, хто піддавався впливу пари зі смаком манго.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен