Група вчених продемонструвала, як імплантація стовбурових клітин щурам може призвести до значного відновлення рухових симптомів, характерних для хвороби Паркінсона, і тепер вони готуються до випробувань на людях
Хвороба Паркінсона у людей почнуть лікувати стовбуровими клітинами
Втрата нейронів у структурі в середньому мозку сприяє появі рухових симптомів у пацієнтів із хворобою Паркінсона, тому використання терапії стовбуровими клітинами для їх заміни – дуже приваблива ідея, яка вже почала переходити від випробувань на тварин до випробувань на людях.
Вчені з Університету штату Арізона експериментували з цим процесом та випробували нейрони на щурах у рамках експериментального дослідження. Ідея полягала в тому, щоб оптимізувати метод виробництва цих клітин, внести корективи та подивитися, які версії принесуть найбільше покращення симптомів хвороби Паркінсона у гризунів, в ідеалі наближаючи технологію до клінічного застосування.
Команда виявила, що 17-денні стовбурові клітини "помітно перевершують" інші типи, а в щурів, яким вони були пересаджені в мозок, спостерігалося значне відновлення рухових симптомів.
Після отримання таких перспективних результатів, ця методика приєднається до невеликої кількості подібних технологій, що вивчаються на людях у рамках першого у своєму роді випробування. Воно буде зосереджено на певній популяції людей, які страждають на хворобу Паркінсона з мутацією в гені паркіну, заявили вчені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу