Саме завдяки печінці організм людини очищається від шкідливих речовин. Оскільки цей орган постійно взаємодіє з токсинами, може часто пошкоджуватися. Саме тому печінка має унікальну здатність - можливість самовідновлення
У чому унікальність печінки в порівнянні з іншими органами
Команда вчених під керівництвом лікаря Олафа Бергманна з Центру регенеративної терапії Дрездена (CRTD) Дрезденського технічного університету дізналася, чи з віком погіршується здатність печінки відновлювати саму себе. Для цього вони вивчили стан печінки кількох людей, які померли у віці від 20 до 84 років. Експерти виявили, що клітини печінки всіх людей були приблизно одного віку.
Лікар Бергманн зазначає, що насправді печінці людини завжди не більше трьох років. Процес оновлення клітин печінки відбувається навіть у літніх людей.
При цьому не всі клітини печінки оновлюються так часто. Певна частина клітин здатна жити протягом 10 років і потім оновитися. У подібних клітинах міститься більше ДНК, ніж у звичайних («типових») клітинах. Наприклад, по чотири або вісім наборів хромосом у порівнянні з двома наборами, як це найчастіше буває.
«Типові» клітини, крім того, оновлюються щорічно. А ось клітини із багатим набором ДНК можуть жити до 10 років.
Усі результати проведеного дослідження було опубліковано у журналі Cell Systems.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Яка їжа стимулює ріст дитини?
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою