Готуватись до прийому у гінеколога потрібно заздалегідь.
Подумайте, що вас турбує, коли з'явилися скарги, з якими звертаєтеся до лікаря, від чого вони залежать і з чим пов'язані.
Обов'язково пригадайте заздалегідь, щоб не думати довго у лікаря, коли у вас була остання менструація, коли у вас у принципі почалися менструації, як вони протікають і чи є з ними якісь проблеми.
Зафіксуйте на папері або спеціальному мобільному додатку, яка довжина вашого менструального циклу (це час з першого дня однієї менструації до першого дня наступної).
Дуже важлива для лікаря інформація — чи були у вас якісь оперативні хірургічні втручання і якщо були, то коли. Чи були у вас вагітності і чи завжди вони закінчувалися пологами. Якщо були несприятливі наслідки вагітності, те, що стало їх причиною. Будьте з лікарем максимально відвертою.
Фахівцеві важливо знати, чи є у вас алергічні реакції на медикаменти, чи є хронічні захворювання, які зараз у ремісії (не виявлені).
У деяких випадках має значення, на що хворіли ваші найближчі родичі: мама, тато, бабусі та дідусі. Звісно, йдеться про серйозні захворювання.
Обов'язково приготуйте та візьміть із собою всі обстеження та аналізи, які ви вже проходили, і вважаєте, що їх важливо показати лікареві. Розкладіть їх у порядку від останніх, найновіших до попередніх. Окремо УЗД органів малого тазу, молочних залоз, черевної порожнини (якщо такі є).
Так лікар зможе дуже швидко скласти об'єктивну картину про ваш стан здоров'я на даний момент і зрозуміти, що робити далі. А ви отримаєте максимальну користь від візиту до лікаря та скоротите кількість майбутніх візитів.