Побутова хімія впливає на здоров'я та забруднює довкілля.
За словами експертки Аїди Леванової, багато складів засобів побутової хімії далекі від ідеальних – інгредієнти в них дуже токсичні і мають накопичувальний ефект, що негативно позначається на здоров’ї організму людини.
Щоб бути впевненим у тому, що та побутова хімія, якою ви користуєтеся, абсолютно безпечна, необхідно ретельно її вибирати, звертати увагу на склад і надалі утилізувати всі баночки, щоб не завдати шкоди навколишньому середовищу.
Будь-яка побутова хімія – плюс-мінус схожий набір речовин, і насамперед це завжди поверхнево-активні речовини, або скорочено ПАР.
Як зазначає експерт, саме ПАР відповідають за очищення. Чим більше у складі побутової хімії цих речовин, тим ефективніший засіб. Але слід також розділяти ПАР – вони бувають аніонними, неіоногенними та катіонними. Якщо два останні не становлять великої небезпеки для людини, то перші з них дуже токсичні та в’їдливі – їх майже неможливо змити з поверхні меблів чи посуду. Тому необхідно робити вибір на користь тих засобів, у складі яких відсутні або практично немає аніонних ПАР.
Не повинно бути в побутовій хімії і таких речовин, як фосфат, фосонат, хлор, формальдегід та триклозан. За словами експерта, вони також становлять велику загрозу для здоров’я, насамперед легень.
Найкращими засобами найчастіше є ті, що мають екомаркування. Щоб перевірити його справжність, достатньо скористатися пошуком у мережі та прочитати рецензії на той чи інший засіб.
Також еколог нагадала, що існує чимало вітчизняних засобів побутової хімії, у складі яких багато екологічно чистих речовин. Також не варто забувати про сухі концентрати для збирання чи народні засоби, які не менш ефективні – це і сода, і оцет, і гірчичний порошок.