Полікістоз яєчників може бути однією із причин безпліддя.
Полікістоз яєчників
Хвороба виникає при порушенні роботи щитоподібної залози, через хронічний стрес і запальні процеси, що виникають в яєчниках.
Якщо починають пробиватися вуса у дівчини, з’явилося акне, а менструація запізнюється на кілька місяців, у батьків є привід задуматися про здоров’я доньки. Хоча полікістоз яєчників – досить поширене захворювання і серед дорослих дам.
В організмі жінки кожен місяць виникає кілька невеликих утворень округлої форми (фолікул), всередині яких знаходяться яйцеклітини. У середині циклу один з них (грааф фолікул) збільшується в розмірах і лопається, як тільки дозріває яйцеклітина.
При полікістозі зростання фолікул припиняється, вони не лопаються і залишаються на яєчниках. Згодом органи "обростають" цими бульбашками, які через своє розташування отримали назву "перлове намисто". Саме білі за кольором фолікули – "перлини" називають кістами.
Через відсутність овуляції (адже яйцеклітина не встигає дозріти) жінка довгий час не може завагітніти.
Симптоми полікістозу:
1. Нерегулярність менструального циклу (тривалі затримки або рясні виділення). 2. Жирне волосся, нездорова шкіра обличчя, підвищена сальність, акне. 3. Надмірне оволосіння тіла (поява вусиків на обличчі, ріст волосся навколо сосків, в нижній частині живота, на внутрішній поверхні стегон). При цьому спостерігається випадання волосся на голові.
Ці симптоми можуть бути відсутніми, проявлятися повністю або частково.
Можливі причини появи захворювання:
1. Гормональні порушення роботи яєчників. 2. Порушення роботи щитоподібної залози. 3. Хронічний стрес.
Лікування полікістозу проводиться тільки після обстеження і призначення лікарем певної медикаментозної терапії. В даному випадку будь-які засоби, що відносяться до народної медицини, не приведуть до бажаного одужання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою