Вчені з Колумбійського університету США провели дослідження, у якому виявили гендерні відмінності у процесі старіння.
Тривалість життя жінок
Фахівці проаналізували дані про вік мешканців 18 країн, що входять до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). В результаті дослідження з’ясувалося, що тривалість життя жінок у країнах ОЕСР у середньому на 3 роки довша, ніж у чоловіків. Однак у жінок відзначається нижчий рівень здоров’я порівняно з чоловіками у тому віці. Вчені вважають, що це може бути пов’язане з тим, що чоловіки, досягнувши певного віку, частіше мають стабільний дохід або перебувають на пенсії.
Американські аналітики виділили 5 факторів, що впливають на якість старіння: фізичне самопочуття, здатність до трудової діяльності, фінансову стабільність, наявність соціальної підтримки та забезпечення безпеки. Потім вони вирахували загальний індекс та привласнили бали (від 0 до 100) для кожного з цих факторів, порівнявши результати між чоловіками та жінками. Вчені врахували, що суспільство загалом надає менше можливостей для старіння жінок та приділило їм у середньому на 9 балів менше, ніж чоловікам.
За результатами дослідження, з’ясувалося, що Скандинавські країни та Японія лідирують за набраними балами в загальному індексі для обох статей (не менше 66 для чоловіків і не менше 55 для жінок), тоді як країни Східної та Південної Європи перебувають у нижчій частині рейтингу. Середні показники характерні для США (55 для чоловіків та 47 для жінок), а також для економічно розвинених країн Західної Європи, таких як Великобританія (57 для чоловіків та 47 для жінок) та Німеччина (62 для чоловіків та 51 для жінок). Найбільші гендерні відмінності були виявлені серед мешканців Італії (51 бал для чоловіків та 39 балів для жінок), Нідерландів (70 балів для чоловіків та 55 балів для жінок), Австрії (64 бали для чоловіків та 51 бал для жінок) та Данії (70 балів для чоловіків та 59 балів для жінок).
Вчені підкреслили, що існує невідкладна необхідність у боротьбі з соціальними та політичними забобонами, які негативно впливають на життя жінок. Ці результати були опубліковані в журналі «Ланцет здорового довголіття» (The Lancet Healthy Longevity).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою