Практично кожна українська жінка бодай раз здавала у лікаря мазок на мікрофлору.
Мазок на мікрофлору
Скільком з них призначали лікування вагінітів лише на основі «поганого» мазку годі уявити, але тут слід безжально визнати, що цей аналіз у звичному для нас варіанті не має жодного сенсу, та насправді часто призводить до «лікування» тоді, коли жінка не має проблеми.
Сам аналіз проводиться вже дуже давно, але що ж тоді з ним не так? Є декілька моментів. Перш за все, мікрофлора кожної жінки унікальна, і ізольоване збільшення кількості певних клітин відносно «норми» чи наявність неспецифічних збудників не свідчить про патологічний процес, якщо жінка не має скарг. Власне, на сьогодні ми орієнтуємося перш за все на відчуття самої жінки, а не намагаємося прирівняти її мікрофлору до уявної норми.
Іншим важливим моментом є те, що матеріал мазка висушується та оцінюється в лабораторії через день або навіть більше, і тому можливість побачити збудники як, наприклад, трихомонаду, стає набагато важче.
Дане обстеження не згадується у жодних гайдлайнах з діагностики вагінітів, натомість зазвичай можна побачити рекомендації щодо нативної мікроскопії, яка виконується в межах 10-20 хв після забору матеріалу лікарем під час прийому. І хоча достовірність тесту є нижчою за посів чи ПЛР, нативна мікроскопія все одно залишається досить простим та швидким дослідженням, яке рекомендоване до рутинного застосування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою