Вчені університету Сан-Дієго довели, що дим кальяну має дуже поганий вплив на організм людини і призводить до серйозних наслідків.
Небезпека куріння кальяну
Дослідження експертів з університету Сан-Дієго показало, що вплив кальяну може бути негативним для людей, які палять і не палять. Справа в тому, що з димом від кальяну в організм потрапляє підвищена кількість бензолу.
Через потрапляння бензолу до організму значно підвищується ризик розвитку лейкозу та інших видів ракових пухлин.
Бензол належить до найнебезпечнішої групи токсичних елементів, тому не існує безпечного рівня його впливу на організм. В процесі експерименту вчені вивчили стан здоров'я 208 добровольців. 50 відсотків учасників дослідження курили кальян у закритому приміщенні, а решта добровольців просто знаходилася поряд.
Взявши в усіх учасників експерименту проби крові, вчені виявили SPMA-кислоти, тобто метаболіту бензолу. Виявилося, що у тих, хто курив кальян, показники збільшилися у 4,2 рази, а у людей, які перебували поряд, ці показники зросли у 2,6 раза.
Заступник директора центру поведінкової епідеміології та громадського здоров'я університету Сан-Дієго Нада Кассем вважає, що на куріння кальяну необхідно ввести обмеження: «Куріння тютюну через кальян передбачає використання вугілля, що горить, необхідного для нагрівання судини. Вдихаючи велику кількість диму від деревного вугілля, в організм потрапляють продукти його горіння – токсичні речовини та канцерогени. Оскільки рівня безпечного впливу бензолу немає, необхідно запровадити обмеження куріння кальяну в громадському місці».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі