Інколи буває так, що малюк просто не наїдається вашим молоком. Що тоді робити?
грудне вигодовування
Стимуляцію лактації ніхто не скасовував. Це реально працює, якщо у мами є чітка домінанта лактації: "Я хочу і можу годувати, ми зробимо це!" Що ще потрібно для успіху?
1. Виспана і сита мама. Можна користуватися спеціальними продуктами для тих, хто годує, благо тепер є можливість вибору.
2. Часте прикладання до грудей. Знаний принцип «попит народжує пропозицію» підходить і в цій ситуації. Особливо чарівний ефект від передранкових годувань о 3-5 годині ночі. Це час найбільшого вироблення гормону пролактину, який керує процесом.
3. Прекрасний результат дає і фітотерапія, якщо мати не має протипоказань (сенсибілізація, наприклад). Лідерами у «поверненні» молока визнано траву галега, насіння кропу, фенхель, кмин, кропиву, деревій. Збори можна готувати самим або використовувати вже готові чаї для мам, що годують.
Потім у мам постає питання: а скільки годувати? Надивившись фільмів, багато хто переконаний, що 1-3 місяці – це вже немислимий подвиг. Розчарую: педіатри переконані, що зберігати лактацію потрібно щонайменше 6, а в ідеалі – 12 місяців. Це пов'язано з особливостями дозрівання імунної системи та органів травлення дитини.
Тому годуйте грудьми і навіть не думайте про інше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитячі щедрівки і посівалки на Маланки і Василя
Чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою