Інколи вони цілком нормальні, але подекуди потребують лікування.
Основна функція піхви - служити каналом, що веде до матки та інших органів репродуктивної системи. Її природне кисле середовище перешкоджає розмноженню хвороботворних бактерій та виникненню інфекції. Вона формується завдяки природним, «хорошим», бактеріям, що продукуються в організмі. Здорова піхва самоочищається - воно виробляє секрет, що виходить назовні у вигляді виділень. Нормальний баланс може бути порушений впливом будь-якої речовини, яка є чужорідною для цього кислого середовища.
Насамперед, слід усвідомити, що вагінальні виділення є в кожної жінки. Залози, розташовані у піхві та шийці матки, виробляють невелику кількість слизу, що виходить назовні разом з відмерлими клітинами, що вистилають внутрішні статеві органи. Отже, нормальні вагінальні виділення очищають статеві шляхи, служать природним мастилом і запобігають розвитку інфекції. Вони не мають неприємного запаху, фактично вони взагалі не мають запаху. Вони прозорі або білуваті, ви можете помітити їх на спідній білизні у вигляді тонких смуг.
Запідозрити наявність інфекції можна за деякими ознаками:
- зміна кольору, консистенції, кількості вагінальних виділень
- постійні виділення
- наявність сверблячки, дискомфорту, роздратування
- почуття печіння під час сечовипускання
- кров'яні виділення, не пов'язані з менструальним циклом
- сирні вагінальні виділення
- неприємний запах, колір виділень - жовтуватий, зелений, сірий
При виникненні подібних явищ слід невідкладно відвідати лікаря, який поставить діагноз і призначить лікування. Ймовірно, кожна жінка тією чи іншою мірою зазнала на собі «принад» вагінальної інфекції. Найпоширенішими з них є бактеріальний вагіноз, ураження дріжджоподібними грибами. Сьогодні існує безліч засобів для лікування цих захворювань, проте не варто займатися самолікуванням. Зверніться до лікаря, який точно знає, яким із них скористатися. Ще одним відомим інфекційним захворюванням жіночої статевої сфери є трихомоноз.
Тому не варто засмучуватися, а краще - лікуватися.