Менопауза - це невідворотний момент у житті кожної жінки.
клімакс
Виразність всіх цих симптомів оцінюється за спеціальною шкалою, підраховуються бали та визначається ступінь тяжкості клімактеричного синдрому. Призначення менопаузальної гормонотерапії показано за наявності клімактеричних проявів тяжкого та середнього ступеня тяжкості. Воно має дві основні цілі: зменшення симптомів і тим самим відбувається поліпшення якості життя пацієнтки. І довготривала профілактика розвитку інфарктів, інсультів, ІХС, остеопорозу, хвороби Альцгеймера, депресії, генітоуринарних розладів та атрофічних змін.
Підбір режиму та шляхи ведення менопаузальної гормонотерапії проводиться індивідуально, лікарем гінекологом, з урахуванням вираженості клінічних проявів, скарг, а також анамнезу після необхідного дообстеження. Після призначення МГТ пацієнтка має щорічно проходити обстеження з метою оцінки ефективності лікування, оцінки ризиків можливих ускладнень. Менопаузальна гормональна терапія має також свої протипоказання.
При виявленні протипоказань для призначення МГТ у пацієнтки лікар може запропонувати альтернативні методи лікування клімактеричних розладів. Важливо також пам'ятати про дотримання здорового способу життя за наявності клімактеричних проявів - це регулярні фізичні навантаження, зниження маси тіла за наявності надлишкової маси тіла або ожиріння, необхідно дотримуватися принципів здорового харчування, дотримуватися питного режиму, кинути палити.
Так чи інакше, клімакс - не вирок, а просто ще один етап у житті жінки.