Фолікулометрія-це ультразвуковий моніторинг дозрівання фолікула від першого дня менструального циклу, відстеження овуляції, формування жовтого тіла. Дослідження проводиться жінкам з нерегулярним менструальним циклом для діагностики ендокринної безплідності при підготовці до ЕКЗ. Даний УЗ-метод дозволяє оцінити загальний стан органів малого тазу, динаміку ехокартини яєчників та ендометрію по днях циклу.
Дослідження нічим не відрізняється від стандартного. Особливої підготовки не потрібно, але бажано за добу виключити вживання продуктів, що посилюють утворення газів у кишківнику.
Дослідження фолікулогенезу проводять на 8-10 день (при нерегулярному циклі на 5-6). Потім потрібно виконати ще кілька діагностик. Частота візитів встановлюється лікарем в залежності від тривалості менструального циклу, найчастіше на 14-й та 21-й день.
У нормі при кожному вимірі діаметр домінантного фолікула та товщина ендометрію збільшуються, потім відбувається овуляція, тобто вихід яйцеклітини з яєчника і настає друга фаза циклу. Під час проведення дослідження може бути виявлено патологічні зміни: ановуляція, атрезія, персистенція чи лютеїнізація фолікула, фолікулярна кіста.