Хто хоч колись мав мастит, той ніколи про нього не забуде.
мастит
У молодих жінок у післяпологовому періоді нерідко розвивається інфекційне запальне захворювання молочної залози при недотриманні правил особистої гігієни, що полягають у щоденному обмиванні молочних залоз теплою водою з милом, а також у строгому режимі годування груддю та своєчасному зціджуванні молока, що залишилося.
Однак мастит може виникнути і внаслідок інших причин (зниження імунітету, тривале переохолодження, наявність попередніх захворювань) та безвідносно до пологів та годування дитини. Так чи інакше, причина захворювання пов'язана з проникненням хвороботворних мікробів (стафілококів або стрептококів) через розширені протоки та тріщини сосків у тканину залози з подальшим розвитком запальних явищ з набряком та набуханням її тканин, почервонінням шкіри, підйомом температури та появою хвороб. Лікування (консервативне чи хірургічне) визначається лікарем і залежить від варіанту маститу (серозний чи гнійний) та термінів звернення за допомогою.
Значні труднощі з'являються іноді при необхідності відрізнити запальні форми раку молочної залози (маститоподібний, бешихоподібний) від гнійного маститу, що виник поза вагітністю і годування груддю. Помилка може призвести до невиправданого хірургічного втручання у пошуках гнійного вогнища. Відсутність різких болів та вогнищ розм'якшення у центрі обумовленого ущільнення молочної залози швидше свідчить на користь запальної форми пухлини. У цих ситуаціях також потрібна консультація мамолога-онколога.
А у вас колись був мастит?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
Оладки з цвітної капусти — для дітей і дорослих
Намазка з соняшникового насіння і в'ялених томатів