В останні роки значно збільшилася популярність манікюрних салонів. Догляд за нігтями безумовно необхідний, проте вчені з Університету Ноттінгема, який знаходиться в Англії, заявили, що щоденний манікюр може стати причиною цілого ряду захворювань.
Згідно з даними дослідників, регулярна обробка пилочкою і обрізання викликають руйнування структури нігтя, внаслідок чого він ламається, згинається і тріскається. Деформація нігтьової пластини - не єдина проблема, з якою можуть зіткнутися сучасні жінки. Встановлено, що манікюр сприяє розвитку таких захворювань, як клешневим нігті і койлоніхія, під час якої утворюється ложкоподібний форма нігтя.
Глава дослідження в Англії Кирил Раунч зазначив, що негативний вплив на здоров'я нігтьової пластини може надати не тільки обробка в манікюрних салонах, але і щоденне самостійне обрізання нігтів. Більшість любителів коротких нігтів часто стикаються з вростанням, яке вимагає хірургічного втручання.
Для того, щоб уникнути неприємних відчуттів і серйозних наслідків дослідники радять надавати обрізаному нігтю прямокутну форму або робити невеликий вигин. Також необхідно відмовитися від надмірно довгих нігтів, форма яких звужується.
Що стосується нарощування нігтів, то недавно ізраїльські медики надали інформацію про те, що 80% жінок, що користуються даною послугою, страждають від алергії шкірного покриву. Даний вид захворювання складно діагностувати і вчасно призначити лікування, так як алергени накопичуються поступово протягом певного періоду, поки не досягнуть «пікового межі».
В даний час з'являється все більше інформації про те, що в салонах краси можна підхопити вірус ВІЛ. За словами хіміків, заразитися СНІДом в манікюрному салоні нереально, так як вірус імунодефіциту не живе поза людиною. Навіть якщо ВІЛ потрапляє на інструмент, який в подальшому не обробляється, вірус «вмирає» протягом декількох хвилин і не представляє для здорового клієнта салону ніякої небезпеки. Для поширення і зараження ВІЛ необхідно створити велику кількість «тепличних умов», характерних для лабораторії.
Вчені, в свою чергу, не поспішають заспокоювати любителів манікюру і попереджають їх про таке страшне захворювання, як гепатит В або С. Згідно з дослідженнями, даних вірус більш живучий і передається від хворого дуже легко. Досить зробити невеликий поріз кутикули або нігтя для того, щоб гепатит проник в організм людини.
Щоб убезпечити себе під час відвідування манікюрного салону бажано приносити майстру свій лак і засоби для розм'якшення кутикули. Також необхідно простежити за станом інструментів і зажадати їх стерилізації. Від нарощування нігтів медики радять зовсім відмовитися, так як акрил є їдким і шкідливою речовиною, яке негативно впливає не тільки на нігтьову платину, а й на організм в цілому.