Туфлі на високих підборах
При ходінні на високих підборах ми пересуваємося фактично навшпиньки, в результаті вага тіла падає не на таранну кістку, як повинна, а на головки плеснових кісток, не здатних витримувати таке навантаження. Результат - артрити (у тому числі колінного суглоба), мікротріщини в кістках, утиск нервів. Стопа спухає і болить.
Туфлі на шпильці
Ще більш небезпечне взуття, тому що крім вищеописаної проблеми (ходіння навшпиньках) додає ще дві.
По-перше, при ходінні на шпильці м'язи стопи і гомілки постійно знаходяться в напрузі - через необхідність утримувати баланс.
По-друге, підвернути ногу в цій ситуації простіше простого. А це загрожує вивихом і навіть переломом.
Слизьке взуття
Взуття на слизькій підошві небезпечне не тільки взимку. Влітку слизькі набійки на гладенькій підлозі, наприклад в метро, можуть призвести до трагічних наслідків. У більш легких випадках падіння може закінчитися вивихом або забоєм.
Туфлі з твердим задником
Жорсткий задник взуття здатний не тільки натерти шкіру до мозолів на п'яті. Надаючи сильний тиск на синовіальну сумку, розташовану між ахілловим сухожиллям і шкірою, він призводить до розвитку заднього пяточного бурситу - захворювання, якому піддаються жінки 20-30 років.
Його симптоми: біль і припухлість в області суглоба, обмеження рухливості стопи.
Балетки
У балетках стопа не підтримується зовсім. Ці туфлі дуже м'які. При ходьбі в них відбувається перерозтягнення підошовного апоневрозу, що може ускладнитися таким захворюванням, як підошовний фасциит - це пошкодження зв'язки, утримуючою звід стопи.
Для профілактики в балетки краще підкладати індивідуальні устілки. І не носити їх занадто довго.
Лодочки
Вузькі лодочки, босоніжки з ремінцями або завужені чоловічі і жіночі туфлі приводять до здавлення ноги і погіршення її кровопостачання. Що в свою чергу загрожує травмами нігтів, які легко вражає грибок, набряками, тромбофлебітом, варикозним розширенням вен, а також бурситами, утисками нерва і навіть деформацією пальців ноги.
Шльопанці
При ходьбі шльопанці доводиться утримувати пальцями ніг, щоб вони не зіскочили з ноги - а це означає, що м'язи стопи постійно знаходяться в напрузі.
Другий мінус цього взуття - м'яка підошва і повна відкритість: шльопанці не захистять стопу, якщо ви зачепиться або наступите на щось гостре.
Взуття на платформі
Якщо різниця між висотою каблука та підошви під пальцями велика, до цього взуття відносяться всі мінуси високого каблука. Крім того, мінусом такого взуття є абсолютно негнучка підошва, яка перешкоджає амортизації.
Взуття неправильного розміру
Найчастіше ми вибираємо взуття, менше за розміром, ніж потрібно. Результат - мозолі, порушення кровообігу в стопі, бурсити, артрити.
Приміряти взуття потрібно увечері і вибирати моделі з м'якого матеріалу, що пропускає повітря. Пальці при цьому повинні розташовуватися вільно і разом. Висота стійкого каблука повинна бути 1,5-4 см, а підошва - еластичною.