Шкіра шиї дуже ніжна і чутлива, і якщо за нею не доглядати, то перші передчасні зморшки можуть з'явитися вже в 25-річному віці. Причина в тому, що на шиї практично немає жирової тканини і м'язи її слабшають швидше м'язів обличчя та інших частин тіла. Тут дуже тонка шкіра, кров циркулює повільніше, а значить, шкіра шиї гірше харчується, починає швидше старіти, втрачає пружність. Варто мати на увазі й те, що шкіра шиї буває або нормальною, або сухою, так як тут немає сальних залоз.
Декілька простих порад по догляду за шиєю:
Стародавні єгиптянки для збереження тонкої, витонченої шиї змушені були носити на голові тяжкості і, завдяки цьому мали гарну поставу. Якщо ви не хочете, щоб шия показувала ваш вік, то необхідно позбутися від деяких шкідливих звичок - не варто читати лежачи, а також спати на високій подушці, від цього навіть у молодих людей утворюються поперечні зморшки. Взагалі, запобігти старіння можна тільки за допомогою постійного догляду за шиєю.
При догляді за шиєю її можна мити звичайним чином - прохолодною водою з милом, а після цієї процедури рекомендується сполоснути її водою, розбавленою лимонним соком, щоб пом'якшити шкіру.
При догляді за шиєю після миття нанесіть денний крем, яким користуєтеся для обличчя. Спочатку розітріть крем долонями і, легкими, ковзаючими рухами нанесіть його на ліву сторону шиї, а лівою рукою - на праву. Напрямки рухів тільки знизу вгору, а потім - від ключиць до підборіддя.
Потім для догляду за шиєю зробіть легкий масаж: тильною частиною долонь поплескуйте шкіру шиї з боків, а підборіддя, де відкладається найбільше жиру, "побийте" пальцями.
Увечері при догляді за шиєю після очищення нанесіть жирний живильний крем, який необхідно нанести з кінчиків пальців легкими масажними рухами в напрямку від основи шиї до підборіддя. Через кілька хвилин, після того, як крем вбереться, його надлишки промокніть серветкою.
Двічі на тиждень при догляді за шиєю потрібно робити спеціальною масажною щіткою масаж шиї. Перед масажем змастіть підборіддя, шию і плечі жирним кремом або рослинним маслом. Потім необхідно масажною щіткою робити кругові рухи від грудей по бічній частині шиї до мочки вуха, від плеча до мочки вуха, від грудей через плече до спини, і від спини назад до грудей. Слід пам'ятати: якщо на шиї або спині є висип або прищі, то користуватися масажною щіткою не можна.
При догляді за шиєю ополіскування шиї прохолодною водою і легкий масаж м'якою щіткою покращують кровообіг шкіри.
При догляді за шиєю добре тонізує прохолодний душ, тому що цівки душа потрібно направляти на шию з усіх боків.
Якщо ви довго сидите зігнувшись за роботою над книгами, - не забувайте час від часу робити гімнастику по догляду за шиєю і масаж, а також закидати голову назад.