Вчені з Університету Огайо дійшли висновку, що електронні сигарети більше шкоди приносять саме чоловікам.
Шкода електронних сигарет для чоловіків
Перше у світі дослідження довгострокового впливу електронних сигарет шокувало його власних авторів, які не очікували отримати такі висновки. Вчені перевіряли, як молоді миші реагують на аерозольні частки від електронних сигарет. Виявилося, що вейпінг робить значний негативний вплив на серцево-судинну систему молодих мишей самців, але не самок.
Автори дослідження підкреслюють, що його необхідно було провести, оскільки в розпорядженні вчених досі недостатня кількість інформації щодо впливу електронних сигарет на молодих людей. Особливо щодо довгострокових ефектів, оскільки сам по собі вейпінг є у нашому житті з початку нульових років. Так що вчені не мали часу переконатися в тому, що відбувається з його шанувальниками через кілька десятиліть. А тривалість життя мишей набагато коротша, тому їх і піддали аерозольним часткам від електронних сигарет.
Природно, що залучати підлітків до таких досліджень не етично. У ньому брали участь миші, які мають еквівалент людського віку в 12 років, тобто початку підліткового періоду. Вони піддавалися комбінації з пропіленгліколю та овочевого гліцерину, а також нікотину. За здоров'ям мишей спостерігали доти, коли за людським календарем їм виповнювалося 30 років.
Було встановлено, що самці за цей період зазнали скорочення серцевого функціоналу, а ось у самиць вейпінг таких наслідків не викликав. Частково це пояснювалося тим, що у самок було більше одного специфічного ферменту, який розщеплює нікотин. І таки вчені були шоковані тим рівнем захисту, який мали самки. Теорія полягає в тому, що оскільки фермент розщеплює нікотин так швидко, то він і не знаходиться в системі кровообігу достатньо часу, щоб завдати ушкодження серцю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен