Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Дивертикул

Категорія: 

Дивертикул - уроджене або набуте випинання стінки порожнистого органа в формі мішка або лійки. Переважна локалізація - стравохід, шлунок, кишки.

Дивертикул стравоходу


Невеликий дивертикул стравоходу клінічних проявів не має. Якщо він сягає більших розмірів, з'являються дисфагія, відрижка після їди, відчуття тягаря, застрявання їжі, посилене слиновиділення, зригування, неприємний запах з рота, блювання.
Лікування хірургічне.

Дивертикул дванадцятипалої кишки


Дивертикул дванадцятипалої кишки локалізується переважно на внутрішній поверхні її низхідної частини. Дуже часто проявляється симптомами, характерними для виразкової хвороби: нічний голодний біль, блювання, відчуття тягаря в надчеревній ділянці після вживання їжі; періодичні загострення і ремісії. У дивертикулі можуть утворюватись виразки, які ускладнюються перфорацією та кровотечею. Нерідко розвивається хронічний панкреатит. В уточненні діагнозу суттєве значення має рентгенологічне дослідження.
Лікування переважно консервативне. Режим харчування та дієта такі самі, як при виразковій хворобі. При безуспішності консервативного лікування показане оперативне втручання.

Дивертикул здухвинної кишки (дивертикул Меккеля)


Дивертикул здухвинної кишки (дивертикул Меккеля) - сліпий відросток, шо знаходиться на відстані 10-100 см від ілеоцекального клапана (баугінієвої заслінки). У більшості випадків він не має клінічних проявів. До його захворювань відносять запалення та пептичну виразку, яка ускладнюється кровотечею або перфорацією. Основними ознаками виразки є переймистий біль, а в разі кровотечі - симптоми крововтрати і мелена.
Лікування хірургічне.

Дивертикул товстої кишки


Дивертикул товстої кишки може бути поодиноким та множинним. Частіше вражається сигмоподібна кишка. Клінічний перебіг характеризується больовими відчуттями в лівій здухвинній ділянці або в низу живота, метеоризмом, закрепом або проносом, а також періодичним болем у лівій чи правій половині живота. Ускладнюється кровотечею та перфорацією з розвитком запальних інфільтратів, місцевого або загального перитоніту.

Гострий дивертикуліт


Гострий дивертикуліт проявляється раптовим сильним болем у лівій половині живота, затримкою випорожнень, виділенням слизу та крові з прямої кишки, підвищенням температури тіла, прискоренням пульсу. При обстеженні живота відзначають напруження м'язів передньої черевної стінки і больові відчуття за ходом низхідного відділу товстої кишки, у лівій здухвинній ділянці. Інколи вдається визначити болючий інфільтрат з нечіткими контурами. Клінічна картина нагадує таку гострого апендициту, але з локалізацією болю і напруженням м'язів зліва - 'лівобічний апендицит'.
Лікування неускладненого дивертикульозу товстої кишки консервативне (дієта, в разі необхідності - спазмолітичні засоби). У випадках гострого дивертикуліту та його ускладнень показане невідкладне оперативне втручання.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus