Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Хвороби
Езофагіт

Категорія: 

Езофагіт - запалення слизової оболонки стравоходу.Причиною його є дія термічних, хімічних факторів та гострі інфекційні захворювання (грип, скарлатина, дифтерія, сепсис). Найчастіше трапляється пептичний рефлюкс-езофагіт.

Клініка езофагіту


Симптомами езофагіту є дисфагія, біль за ходом стравоходу в спокої і особливо під час ковтання, який віддає в спину, печія. При герпетичній інфекції ураження слизової оболонки стравоходу поєднується з висипаннями на шкірі. Клінічні прояви такі самі.
Лікування симптоматичне.

Рефлюкс-езофагіт


Рефлюкс-езофагіт ускладнює виразкову хворобу і особливо захворювання стравохідно-шлункового переходу (недостатність замикальної функції, грижа стравохідного отвору діафрагми). Основними симптомами є пекучий біль у надчеревній ділянці і за грудиною, печія, відрижка. Посилення цих симптомів спостерігається в разі збільшення внутрішньочеревного тиску і в горизонтальному положенні хворого. Зригування їжі й дисфагія залежать від ступеня порушень замикального механізму кардіального отвору і ступеня тяжкості езофагіту.
Лікування консервативне й оперативне. Консервативне лікування передбачає відповідний режим харчування, зокрема виключення подразнюючої їжі, та призначення обволікаючих і адсорбуючих препаратів, антацидних засобів. Хірургічне лікування показане при грижах стравохідного отвору діафрагми, пептичному звуженні стравоходу, рефлюкс-езофагіті.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus