Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Галюцинації

Категорія: 

Галюцинації - чуттєво-суб'єктивне переживання сприйняття образів, предметів і явищ без їх реального існування.
Зорові галюцинації здебільшого виникають при інтоксикаціях. Вони бувають найрізноманітнішими - від елементарних (іскри, спалахи, кільця) до сценічних (яскраві образи тварин чи людей, що беруть участь у розвитку якихось подій).
Слухові галюцинації також різноманітні - від елементарних (тріск, писк, свист, шум, стук) до складних (голоси, які звертаються до хворого або говорять про нього). Найнебезпечнішими є так звані імперативні галюцинації, які наказують здійснювати різні, часто небезпечні для хворого або оточуючих вчинки чи, навпаки, забороняють розмовляти, діяти, споживати їжу. За наявності імперативних галюцинацій хворий підлягає негайній госпіталізації в психіатричну лікарню. Слухові галюцинації найбільш характерні для шизофренії та алкогольних психозів.
Нюхові галюцинації проявляються у вигляді відчування різноманітних запахів, найчастіше неприємних (бензину, ацетону, екскрементів, протухлих яєць, трупів), які сприймаються ззовні або з власного тіла (особливо часто з рота або носа). Нюхові галюцинації найчастіше спостерігаються при шизофренії або ураженні вискових ділянок головного мозку.
Смакові галюцинації носять неприємний характер: смак гнилого, протухлого. Вони поєднуються головним чином з нюховими галюцинаціями і характерні для шизофренії.
Тактильні галюцинації проявляються у вигляді відчуття повзання комах по тілу, волосся або ниток у ротовій порожнині, паління і незвичайних відчувань у різних частинах тіла. Тактильні галюцинації трапляються при інтоксикаціях, шизофренії, депресивних станах.

Окремо виділяють псевдогалюцинації, коли галюцинаторні переживання сприймаються нечітко, причому «голоси» звучать в голові або інших частинах тіла, а не в навколишньому просторі.
Наявність галюцинацій можна запідозрити за поведінкою хворих (вони до чогось насторожено або з острахом чи здивуванням приглядаються, прислухаються, принюхуються, намагаються щось з себе зняти) або виявити шляхом активного розпитування хворого чи осіб, яким хворий довіряє.
Під впливом страхітливих галюцинацій може розвинутись галюцинаторне психомоторне збудження з раптовими переходами від спроб втечі або оборони до нападу на оточуючих. У таких випадках хворий підлягає госпіталізації в психіатричну лікарню. Якщо збудження розвинулось у лікарні іншого профілю, а стан хворого потребує обов'язкового лікування саме в ній, то організовують індивідуальний пост.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus