Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Грижа (кила)

Категорія: 

Грижа (кила) - вихід нутрощів, покритих очеревиною, крізь дефект у м'язово-апоневротичному шарі черевної стінки під шкіру. Краї цього дефекту називаються воротами грижі, а частина парієтальної очеревини, яка покриває нутрощі, що вийшли, - грижовим мішком.

Грижа стравохідного отвору діафрагми


Грижа стравохідного отвору діафрагми виникає внаслідок недорозвинення ніжок діафрагми. Через це слабке місце шлунок при підвищенні внутрішньочеревного тиску зміщується у середостіння.
Клініка. Проявляється болем у надчеревній ділянці або за грудиною після вживання їжі, печією, відрижкою, дисфагією, зригуванням, стенокардією, кровотечею з ерозій і виразок, які утворюються внаслідок застою крові в стінках стравоходу, шлунка. Діагностика в основному рентгенологічна.
Лікування переважно хірургічне.

Грижа білої лінії живота


Грижа білої лінії живота утворюється при проростанні передочеревинної клітковини вздовж судин і нервів, що проходять крізь отвори між волокнами, які утворюють білу лінію. Клінічно проявляється симптомами захворювань органів верхньої половини черевної порожнини (шлунка, жовчовивідних шляхів, підшлункової залози). Діагностується за наявності випинань, що визначаються за допомогою пальпації білої лінії в положенні пацієнта лежачи з напруженим черевним пресом.
Лікування хірургічне - пластика білої лінії та зашивання дефектів.

Пупкова грижа набута


Пупкова грижа набута, за рідкісним винятком, спостерігається у жінок віком понад ЗО років. Розвитку її сприяють розтягнення черевної стінки при вагітності та ожирінні. Часто така грижа поєднується з діастазом прямих м'язів живота; вона переважно невправима, може ускладнитися копростазом.
Лікування виключно хірургічне. Грижові ворота закривають шляхом подвоєння черевної стінки у вертикальному чи горизонтальному напрямках.

Пахвинна грижа


Пахвинна грижа може бути одно- або двобічною. Якщо грижове випинання починається в ділянці внутрішнього пахвинного кільця, поширюється по каналу і виходить під шкіру крізь зовнішнє пахвинне кільце, тс таку грижу називають косою. Вона у вигляді овального випинання опускається в мошонку. Якщо грижове випинання починається як невелика куляста пухлина біля зовнішнього пахвинного кільця, то грижу називають прямою.
Клініка характерна: наявність випинання та біль у відповідній ділянці черевної стінки. У початкових стадіях розвитку грижове випинання на око не визначається. Збільшуючись, воно виходить крізь зовнішній отвір пахвинного каналу і стає добре видним. Косі і прямі грижі диференціюють за такими ознаками: косі грижі частіше трапляються у молодих людей, прямі - в осіб похилого віку; сформована коса грижа подовженої форми опускається в чоловіків у мошонку, у жінок - у велику статеву губу, пряма - має овальну форму, в мошонку не виходить.
Пахвинну грижу слід відрізняти від водянки яєчка чи сім'яного канатика, водянки круглої зв'язки матки і пухлин яєчка і його водянки.
Лікування хірургічне.

Стегнова грижа


Стегнова грижа виходить через стегновий канал, нижче від пупартової зв'язки. Частіше спостерігається у жінок.
Клініка. Грижа має вигляд округлої пухлини, що розміщується у верхній третині стегна, під пупі ртовою зв'язкою; вона часто защемлюється. Слід відрізняти її від аневризми стегнової артерії, варикозного розширення вен, лімфаденіту, метастазу пухлини.
Лікування хірургічне. В разі защемлення хворі потребують негайної операції.

Защемлена грижа


Виникає внаслідок різкого підвищення внутрішньочеревного тиску та сильного скорочення м'язів живота. Настає звуження грижового кільця (воріт) і еластичне стиснення (защемлення) кишкових петель, що випали, чи сальника. Внаслідок стиснення кровоносних судин розвиваються розлади кровообігу в защемлених органах з наступним змертвінням їх і виникненням перитоніту.
Клініка. Защемлення проявляється раптовим різким болем у ділянці грижі. Грижове випинання збільшується, вправлення його стає неможливим, поступово воно все більше напружується. Водночас виникає блювання та посилення перистальтики, яке супроводжується переймистим болем у животі; інколи, навпаки, швидко розвивається парез кишок. Поступово наростають явища кишкової непрохідності.
Особливо важко діагностувати пристінкове защемлення, коли грижове випинання не визначається, а клінічні ознаки кишкової непрохідності відсутні. В таких випадках діагноз установлюють на підставі наявного болю в місці защемлення, симптомів подразнення очеревини та змін загального стану.
Лікування полягає у негайному оперативному втручанні.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus