Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Кісти щелеп

Категорія: 

Кісти щелеп нерідко розвиваються безсимптомно, тому можуть бути виявлені випадково при рентгенографічному дослідженні або появі різних ускладнень (інфікування кісти, проростання її у верхньощелепну пазуху, патологічний перелом нижньої щелепи). Існують в основному два різновиди внутрішньокісткових кіст радикулярні (навколоверхівкові) та фолікулярні.
Радикулярні кісти є наслідком хронічного гранулематозного періодонтиту; в гранульомі, яка оточена сполучнотканинною капсулою, виникає наповнена рідиною порожнина. Ця порожнина збільшується, і поступово кіста може досягти великих розмірів, проникаючи у верхньощелепну пазуху, порожнину носа; при локалізації в нижній щелепі кіста призводить до її деформації. Радикулярні кісти схильні до нагноєння, при цьому розвивається гостре запалення за типом абсцесу. При огляді виявляють, що причинний зуб мертвий, нерідко лікований; може бути деформація щелепи у вигляді випинання, частіше з боку слизової оболонки. Нерідко при натисканні на ділянку випинання визначається податливість стоншеного кортикального шару кістки, спостерігається характерний симптом пергаментного хрусту. На рентгенограмі визначають розрідження кісткової тканини з чіткими контурами, які пов'язані з верхівкою кореня зуба.
Фолікулярні кісти розвиваються із зубного фолікула, тому коронка прорізаного зуба завжди знаходиться у порожнині кісти.
Лікування оперативне, при великих кістах - в умовах стаціонару.
Профілактика. Своєчасне лікування зубів, запобігання розвиткові хронічного періодонтиту.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus