Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Клишоногість

Категорія: 

Клишоногість - природжена деформація стопи (рідко набута), за наявності якої хворий змушений ходити, спираючись на зовнішній край стопи. Серед природжених вад скелета ця деформація є найчастішою. Хворіють переважно хлопчики.

Клініка клишоногісті


Складається з тріади симптомів: підошовне згинання стопи (еквінус); поворот підошви досередини (супінація); приведення стопи в її передньому відділі (адукція). Клишоногість поступово прогресує, дитина натоптує тверді мозолі на зовнішній поверхні стопи. Відмітною рисою ходи є те, що діти переносять одну ніжку над другою внаслідок адукції стіп. Характерні атрофія м'язів гомілок, випростування колін.

Лікування клишоногісті


Лікування слід починати з 2-3-го тижня життя дитини. Методику виправлення стопи та фіксації її бинтом мати засвоює в ортопедичному кабінеті поліклініки й продовжує виконувати вдома. Тяжчі форми клишоногості потребують етапної редресації й фіксації гіпсовими пов'язками, які змінюють щотижня впродовж до півроку. Надалі дитина носить черевики з високими холявками і пронатором, що підбитий по всій поверхні підошви і підбора. Показані масаж, лікувальні ванни, коригуюча гімнастика. В разі неефективності консервативного лікування вдаються до пластичних втручань на сухожилках, зв'язках і кістках стопи. Операцію проводять у віці 2-3 років.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus