Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Контрактура

Категорія: 

Контрактура - обмеження рухомості суглоба, яке виникає внаслідок різноманітних причин. Фіксація суглоба у згинальному положенні спричинює згинальну контрактуру, в розгинальному - розгинальну і т.д.
Контрактури поділяються на природжені й набуті.
Залежно від того, яка саме тканина уражається первинно, виділяють 5 груп контрактур:
1. Артрогенні - розвиваються після транссуглобових переломів кісток, вивихів суглоба, звідки процес рубцювання поширюється на м'язи, фасції, зв'язки, капсулу суглоба, шкіру.
2. Десмогенні - є наслідком запальних процесів у підшкірній основі.
3. Міогенні - виникають після ушкоджень і запальних процесів у м'язах, інколи внаслідок порушення місцевого кровообігу з наступним некрозом м'язів (наприклад, ішемічна контрактура Фолькманна).
4. Неврогенні - спостерігаються при млявих і спастичних паралічах, викликаних травмами, запальними процесами.
5. Дерматогенні - з'являються після опіків або внаслідок рубцювання ран з дефектами шкіри.

Клініка контрактури


Вимушене положення кінцівки через обмеження рухомості суглоба. Перебіг прогресуючий аж до повної нерухомості (анкілозу). З часом наростає атрофія суміжних тканин, у дітей кінцівки відстають у рості.

Лікування контрактури


Фізіотерапія, лікувальна гімнастика, грязелікування, масаж, різні способи безкровного виправлення деформації. При стійких контрактурах показане оперативне втручання.

Контрактура Дюпюїтрена


Контрактура Дюпюїтрена - спадкове захворювання, що передається за домінантним типом. Частіше спостерігається у чоловіків. Полягає в прогресуючому рубцевому переродженні долонного апоневрозу, що в свою чергу призводить до згинальних контрактур пальців.
Розвиткові контрактури Дюпюїтрена сприяє праця, виконання якої супроводжується хронічним травмуванням долоні (наприклад, при роботі лопатою, молотом, водінні транспорту).
Клініка. Поява болючих вузлів на долоні, найчастіше в ділянці IV п'ястково-фалангового суглоба; згодом поступовий розвиток згинальної деформації пальців, зокрема IV і V, рідше III, іноді II та І. Захворювання триває роками, призводить до втрати функції кисті.
Лікування в початковій стадії консервативне (парафінові аплікації, масаж та інші фізіотерапевтичні процедури, введення лідази в ділянку рубців). При тяжких формах застосовують оперативне втручання.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus