Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Кровотеча у послідовий і ранній післяпологовий періоди

Категорія: 

Можливі її причини:
1) затримка в матці відділеної плаценти (защемлення посліду чи частин плаценти), дефект посліду;
2) щільне прикріплення плаценти;
3) справжнє прирощення плаценти;
4) гіпотонія чи атонія матки;
5) розриви м'яких тканин пологових шляхів;
6) порушення системи зсідання крові.

Крововтрата до 250 мл вважається фізіологічною. При крововтраті 250-400 мл необхідно провести перерахунок відносно маси тіла, її індивідуальної оцінки, оскільки крововтрата понад 0.5 % маси тіла (більше ніж 400 мл) розцінюється як патологічна. При крововтраті, що перевищує 1200 мл, розвивається геморагічний шок.

Якшо крововтрата виникає при невідділеній плаценті, необхідні термінове ручне відділення і виділення посліду. Зробити це вдається при щільному прикріпленні плаценти, але неможливо при справжньому її прирощенні. Єдиним методом зупинки кровотечі в другому випадку є видалення матки.

При защемленні відокремленої плаценти в матці намагаються виділити її способом Абуладзе, Гентера або Креде-Лазаревича. Якщо ці заходи виявилися неефективними, то послід видаляють шляхом ручного відділення. При затримці частин плаценти у матці, що визначають візуально як дефект посліду, проводять ручне обстеження матки і видалення частин посліду, які в ній затрималися. Частину оболонок, які затрималися в матці ('обрив оболонок'), видаляють при огляді шийки матки у дзеркалах. Ручне обстеження при цьому не проводять, бо оболонки самі вийдуть з матки в післяпологовий період.

Про зумовленість кровотечі гіпотонією (атонією) матки свідчать такі ознаки: кровотеча розпочалася після виділення посліду (рання післяпологова кровотеча), його дефекту немає, матка залишилася м'якою.

Лікування. Тактика допомоги цілком залежить від об'єму крововтрати. При крововтраті об'ємом 250-400 мл виводять сечу катетером, виконують зовнішній масаж матки і вводять лікарські засоби, які зумовлюють сильні скорочення м'язів (при крововтраті до 400 мл їх можна призначати як внутрішньовенно, так і внутрішньом'язово). В заднє склепіння піхви вводять тампони з ефіром. При крововтраті понад 400 мл і кровотечі, що не припиняється, виключивши розриви м'яких тканин пологових шляхів, відразу приступають до ручного обстеження матки з наступним зовнішньо-внутрішнім масажем її (масаж матки на кулаці). Одночасно внутрішньовенно крапельно вводять окситоцин (5 ОД), або метилергометрин (1 мл), або ензапрост (1 мл), а в заднє склепіння - тампон з ефіром.

При кровотечі, яка триває і досягає 900-1000 мл, слід перейти до хірургічного лікування (екстирпація матки). Не можна розраховувати на ефективність повторного введення лікарських засобів скоротливої дії, ручне обстеження і масаж матки, бо застосування цих заходів призведе лише до збільшення крововтрати, а відтак до погіршення як стану жінки, так і прогнозу щодо її життя. В процесі підготовки до операції як тимчасовий захід для зменшення доопераційної крововтрати використовують накладання клем на параметрій за Н.С.Бакшеєвим, притиснення черевного відділу аорти.

При кровотечі, яка пов'язана з порушенням зсідання крові (згустки не утворюються чи швидко розчиняються), основою лікування є переливання свіжоцитратної крові, альбуміну, плазми, фібриногену, амінокапронової кислоти; введення контрикалу, трасилолу чи гордоксу. Кров переливають тільки при яскраво виявленому недокрів'ї (вміст еритроцитів 2,5 • 10в12/л, гемоглобіну - 80 г/л, величина гематокриту - 25 %), при гіпопротеїнемії (рівень загального білка 50 г/л), геморагічному діатезі, пролонгованому за рахунок тромбоцитопенії чи гіпо- або афібриногенемії.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus