Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Міокардит

Категорія: 

Міокардит - запалення серцевого м'яза, викликане вірусами, рикетсіями, бактеріями, грибами або зв'язане з імунопатологічними реакціями (ревматизм, системний червоний вовчак, алергія тощо). Найчастіше гострий міокардит викликають віруси Коксакі, грипу, кору, простого герпесу. Ураження міокарда вогнищеве або дифузне. Розрізняють гострий і хронічний міокардит. Гістологічні зміни неспецифічні. Внаслідок запальних процесів розвивається міокардитичний кардіосклероз.

Клініка міокардиту



В більшості випадків гострий міокардит з'являється після перенесеної респіраторної інфекції. Хворі скаржаться на посилене серцебиття, перебої, біль у ділянці серця, швидке виникнення втоми. При вогнищевому міокардиті виявляють екстрасистолію та інші порушення ритму і провідності серця. Дані ЕКГ свідчать про зміни ST, зубця Т, поперечну блокаду І ступеня. Для дифузного міокардиту характерне збільшення розмірі» серця з дилатацією його порожнин. У хворих спостерігаються задишка, ціаноз, серцева астма, застійні явища у легенях, побільшення печінки, набряки; прогресує застійна серцева недостатність. Вислуховуються ослаблений і тон серця, систолічний шум на верхівці. Інколи приєднуються запалення перикарда і тромбоемболічні ускладнення. Прояви міокардиту можуть нашаровуватися на основне захворювання (ревматизм, системний червоний вовчак), що утруднює діагностику.

Лікування міокардиту



Хворі на міокардит підлягають лікуванню в стаціонарі. В гострий період важливе значення має ліжковий режим. Із протизапальних препаратів призначають ацетилсаліцилову кислоту (по 2-4 г на добу), індометацин, ортофен, вольтарен (по 75-150 мг на добу), які хворі мають приймати протягом 1-2 міс. При тяжкому перебігу міокардиту додають преднізолон або його аналоги (по 15-20 мг на добу). Необхідно активно лікувати основне захворювання. Для лікування застійної серцевої недостатності обережно призначають глікозиди, сечогінні засоби, периферичні вазодилататори. Допоміжне значення мають протиаритмічні препарати. Адекватне лікування сприяє зменшенню розмірів серця і найчастіше приводить до видужання.

Міокардит неспецифічний (ідіопатичний, Абрамова-Фідлера) спостерігається відносно рідко, етіологія його невідома. В клінічній картині мають місце прогресуюча серцева недостатність, кардіомегалія, складні розлади ритму і провідності серця, тромбоемболічні ускладнення. На ЕКГ визначається інфарктоподібна крива. Перебіг захворювання підгострий або хронічний з ремісіями. Неспецифічний міокардит важко відрізнити від дилатаційної кардіоміопатії або вірусного дифузного міокардиту. З метою уточнення діагнозу проводять ендокардіальну біопсію і гістологічне дослідження серцевого м'яза. Для медикаментозної терапії застосовують глюкокортикоїди, антикоагулянти, сечогінні засоби, периферичні вазодилататори.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus