Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Хвороби
Прорізування зубів

Категорія: 

Молочні зуби починають прорізуватися у віці 6-8 міс. Спочатку з'являються нижні центральні різці, до 9-го місяця - верхні і нижні бокові різці, у 8-10 міс - верхні бокові різці. У віці 12-16 міс прорізуються перші нижні моляри (великі кутні зуби), до 21-го місяця - перші верхні моляри, а до 30-го - другі нижні і верхні молочні моляри. Молочний прикус складається із 20 зубів.

Постійні зуби прорізуються з 6 років. Першим з'являється нижній моляр, у 7-8 років - перший різець, у 9-10 - другий різець і перший премоляр (малий кутній зуб), до 11 років - другий премоляр, до 12 - другий моляр, у 10-13 років - клик. Третій моляр (зуб мудрості) прорізується до 18-24 років. Нерідко прорізування зубів мудрості на нижній щелепі супроводжується ускладненням. Постійний прикус складається із 32 зубів. Затримка прорізування у зазначені терміни, особливо при формуванні молочного прикусу, може бути, з одного боку, наслідком впливу місцевих чинників (неправильне положення зубів), з другого - певних захворювань (рахіт, туберкульоз, ендокринні розлади). Тому затримка прорізування на 1-2 міс є показанням для звернення до стоматолога, а згодом, за необхідності, - до терапевта або педіатра.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus