Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Пухирний занесок

Категорія: 

Пухирний занесок - одна із форм трофобластичної хвороби (патологія плідного яйця), що характеризується своєрідною зміною хоріона. Вона проявляється різким збільшенням розмірів ворсинок і утворенням за їх ходом пухирцеподібних розширень, наповнених світлою рідиною, які нагадують грона винограду.

Пухирний занесок буває повним і частковим. У першому випадку перероджуються всі ворсинки, у другому - частина їх. При повному пухирному занеску плід гине завжди.

Трапляється також деструюючий пухирний занесок, при якому пухирці проростають децидуальну оболонку і занурюються на різну глибину в міометрій (у рідкісних випадках аж до серозної оболонки, тобто крізь всю стінку матки), руйнуючи м'язові елементи і судини, що нагадує ріст пухлини.

Етіологія і патогенез трофобластичної хвороби (у тому числі і пухирного занеску) не вивчені.

Клініка. Пухирний занесок характеризується такими основними ознаками, кожна з яких спостерігається не завжди: 1) невідповідністю величини матки та терміну вагітності (розміри матки перевищують нормальні для даного терміну); 2) щільно-еластичною консистенцією матки; 3) неодноразовими малими (рідше значними) кров'янистими виділеннями, іноді з пухирцями занеску (абсолютна ознака); 4) частим розвитком раннього токсикозу (в рідкісних випадках при великому терміні вагітності трапляється пізній токсикоз); 5) відсутністю вірогідних ознак вагітності (плід не визначається за допомогою ультразвукового та рентгенологічного дослідження, пальпації; серцебиття плоду не вислуховується і не реєструється при апаратному дослідженні; 6) ультразвуковою картиною 'снігової бурі' в матці; 7) різким підвищенням рівня гормонів у сечі; 8) розвитком двобічних текалютеїнових кіст (у 30-40 % хворих).

Невидалений пухирний занесок на 5-6-му місяці часто народжується самостійно. При деструюючому пухирному занеску може виникнути небезпечна для життя кровотеча.

Небезпека пухирного занеску полягає в тому, що після нього може розвинутися дуже злоякісна пухлина - хоріонепітеліома (найтяжча форма трофобластичної хвороби). Вона швидко росте і дає масивне метастазування (у першу чергу в легені).

Лікування. Після встановлення діагнозу видаляють пухирний занесок із матки. Для цього використовують вишкрібання великою акушерською юореткою (велика небезпека перфорації), вакуум-аспірацію, пальцеве видалення занеску (якщо матка пропускає 1-2 пальці) з наступним вишкрібанням. При великих розмірах матки вдаються до стимуляції пологів за допомогою окситоцину або простагландинів. За наявності кровотечі, що загрожує життю, показане хірургічне лікування, яке полягає у видаленні матки або проведенні кесарева розтину. Всі видалені тканини обов'язково відправляють на гістологічне дослідження.

Після одержання результату гістологічного дослідження жінку направляють в онкологічний диспансер, де вирішують питання про необхідність хіміотерапії (метотрексат). Така хвора потребує ретельного медичного нагляду протягом 1,5-2 років у зв'язку з можливістю розвитку хоріонепітеліоми. У перший рік її оглядають щомісяця з визначенням хоріонічного гонадотропіну, у другий - через кожні 3 міс. У тому разі, коли реакція на хоріонічний гонадотропін виявилася позитивною, хвору госпіталізують для уточнення діагнозу і лікування. Вагітність протипоказана протягом 2 років.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus