Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Саркоїдоз

Категорія: 

Саркоїдоз - системна гранулематозна хвороба невідомої етіології. Морфологічним субстратом є гранулема з епітеліальних і гігантських клітин. Патологічний процес локалізується переважно в легенях, але в нього можуть утягуватися лімфатичні вузли, шкіра, дрібні суглоби, слизова оболонка рота, печінка, селезінка.

Клініка саркоїдозу


В початковій стадії сарко'ідоз перебігає безсимптомно. Клінічна картина може проявитися гостро або поступово. При гострій формі температура тіла підвищується до 39 °С, збільшуються лімфатичні вузли, спостерігається припухання в ділянці дрібних суглобів, з'являється вузлувата еритема. Надалі гострі явища стихають і може настати спонтанна ремісія. У частини хворих відзначаються сухий кашель, біль у грудях, слабість. Пізніше наростає задишка, яка стає основним симптомом. Визначають притуплення легеневого звуку, вологі хрипи у легенях. Прогресують задишка і ціаноз, з часом розвиваються пневмосклероз і хронічне легеневе серце. Нерідко виявляють збільшення печінки, селезінки, ураження суглобів.

Діагностика саркоїдозу


При негативній реакції на туберкулін випадає позитивний результат проби із внутрішньошкірним введенням антигену з саркоїдної гранулеми. При дослідженні виявляють лейкопенію, лімфоцитоз, моноцитоз, нормальну ІІІОЕ. Основне значення у діагностиці належить рентгенографії легень. У І стадії саркоїдозу визначають двобічне збільшення лімфатичних вузлів коренів легень, форма їх поліциклічна. В II стадії видно тіні гранулем у середніх і нижніх відділах легень, у III стадії - фіброз легень і конгломерати гранулем. У діагностиці допомагає біопсія печінки або лімфовузла з гістологічним дослідженням.

Лікування саркоїдозу


Призначають преднізолон (ЗО-40 мг на добу) в комбінації з ізоніазидом (по 0,6-0,9 г на добу). Тривалість лікування - до 2-4 міс з переходом на підтримуючу дозу преднізолону (по 10-15 мг на добу). Як допоміжні застосовують нестероїдні протизапальні препарати.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus