Це захворювання шкіри, котре подекуди суттєво впливає на зовнішній вигляд.
акне
Акне (аcne vulgaris) - хронічне запальне захворювання, що виявляється відкритими або закритими комедонами та запальними ураженнями шкіри у вигляді папул, пустул, вузлів. Акне - це мультифакторіальний дерматоз, у патогенезі якого велику роль відіграють генетично обумовлена гіперандрогенія та генетично детермінований тип секреції сальних залоз.
Лікування акне проводиться в залежності від ступеня тяжкості захворювання і включає системну та зовнішню терапію. При визначенні ступеня тяжкості дерматозу враховуються такі критерії: поширеність, глибина процесу, кількість елементів, впливом геть психоемоційну сферу, формування рубців. Виділяють легкий, середній та тяжкий ступінь акне, проте в даний час консенсусу за методом оцінки ступеня тяжкості захворювання немає.
За легкого ступеня акне призначається лише зовнішня терапія, за середнього ступеня — зовнішня терапія за необхідності поєднується із системною терапією, за тяжкого ступеня основною є системна терапія.
Незважаючи на те, що системне застосування ізотретиноїну залишається найефективнішим, воно може не надати 100% успіху через 6 місяців терапії (у цьому випадку варто продовжити) та викликати рецидиви. Але він визнаний єдиним препаратом, здатним запобігти рубцям і себореї, оскільки викликає апоптоз себоцитів. Ризик виникнення рецидиву зростає в осіб: з раннім початком акне, сильною себореєю, важкою формою акне, сімейним анамнезом, препубертатним акне, локалізацією на тулубі, високим глікемічним індексом і у осіб, що палять (особливо дівчат).
А у вас коли-небудь було акне?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитина ходить на пальчиках: що робити?
Психолог розповів, як боротися з дитячими страхами
Іспанський алкогольний глінтвейн на червоному сухому вині
Глінтвейн на червоному сухому вині з яблучним соком